Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dzięcioły syryjskie/białoszyje w Warszawie
Autor Wiadomość
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-02, 00:13   

szymon cz napisał/a:
Do wabieniaw zupełności wystarcza bębnienie i działa świetnie.

Być może, że tak, ale powyżej dyskutowaliśmy o stwierdzaniu na podstawie głosu, dzięki któremu znacznie łatwiej wykryć te ptaki.

szymon cz napisał/a:
Widzę że mało kto za tym gatunkiem się rozgląda, szkoda bo sam to raczej całej warszawy nie policzę.

A dlaczego nie?! :grin:
_________________
TP Bocian
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-02, 07:27   

Mirek napisał/a:
szymon cz napisał/a:
Widzę że mało kto za tym gatunkiem się rozgląda, szkoda bo sam to raczej całej warszawy nie policzę.

A dlaczego nie?! :grin:


Inaczej moze - zaproponuj wspolna akcje, chetni sie znajda. Jezeli w ciagu tygodnia (Mirek popraw mnie...) napiszesz o dzieciole syryjskim ogolnie, o tym co wiadomo o nim w Warszawie, i zaproponujesz ustalenie jego sytuacji i liczebności w naszym miejscie, napiszesz jak to zrobic i w jakich terminach (w sumie ze 2 strony maszynopisu) pojdzie do najblizszej Kraski, ktora niebawem bedzie konczona. Czyli pojdzie do wszystkich naszych czlonkow. Chetni sie znajda!!

Czy planujesz liczenie tylko w tym roku czy i w przyszlym?
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-03-15, 08:09   

Głos paszczowy syryjczyka
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-15, 13:04   

No wreszcie - więc szukajcie syryjczyków! Teraz powinny nadawać... na nagraniu są chyba 2 osobniki, ale wyraźny jest też głos paszczowy, więc jest ok. posłuchajcie, a zaraz znajdziecie :lol:
_________________
TP Bocian
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-03-15, 19:39   

Mirek, przeciez mówiłem Ci że ja mam wszystko z Europy :) 17 CD głosów :cool:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-15, 20:56   

Coś nasz Szymon przestał się odzywać, ale bez względu na niego warto posłuchać głosu, który zapodał Mender. Naprawdę zbyt mało wiemy jeszcze o rozmieszczeniu syryjczyka w Polsce. Więc jak idziecie na spacer do miejskiego parku, nad rzeczkę itp., to nasłuchujcie - nawet jak z boku idzie dziewczyna :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
szymon cz 

Posty: 7
Wysłany: 2006-03-25, 21:08   

Już się odzywam :)
Z tymi dzięciołami w warszawie to jest tak że jest ich o wiele więcej niż wszystkim się wydaje a przynajmniej wiecej niż kilka lat temu kiedy oszacowano ich liczebność na 20-40 par. Po policzeniu ich na kilku powierzchniach jestem w stanie powiedzieć że szacując po ilości pasujących im środowisk te 20-40 par może być bardzo zaniżoną wartością. Myślę że byłoby dobrze policzyć je ale warszawa jest ogromna a ja mam zrobić nie liczebność w
wwie a na wybranych powierzchniach. Tak więc boję się że jak zajmę się tym co mam zrobić to nic z moich badań nie wyjdzie. Myślę że jeżeli uporam się z obowiązkami a jeszcze będą dzięcioły śpiewały to chętnie skożystam z pomocy forowiczów i można zrobić liczenie w całej warszawie. To byłyby ciekawe dane zważywszy że nikt nie badał tego gatunku w polsce ( no może 1 osoba ale nic nie opublikowała). Napisze ogłoszenie za jakiś czas i mam nadzieję że zgłosi się ktoś hehe pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo