Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium
Autor Wiadomość
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-02-28, 21:24   

ptasiarz napisał/a:
Mam problem. Urządziłem akwarium i kupiłem narzazie 1 bojownika. Wypuściłem go zgodnie z zaleceniami. Po pół godziny dałem mu jeść. Nie zawracał uwagi na pokarm, kilka razy połykał, ale później wypluwał. To naturalne, czy coś jest nie tak ? Może dałem mu jeść za wcześnie od wypuszczenia? .Pomóżcie!


problem jest taki ze bojowniki jedza suchy pokarm ale nie chetnie, znacznie bardziej podchodzi im zywy lub mrozony typu larwy komarow czy tez ochotka, wiem cos o tym z wlasnego doswiadczenia :)
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 17:48   

Mam problem z oznaczeniem gatunku tej rybki mieszkającej w moim akwarium:

Z góry dziękuję :smile:

PICT0063.JPG
Plik ściągnięto 22216 raz(y) 45,26 KB

 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-04-13, 20:10   

na moje oko jest to z deka malo wybarwiony Bystrzyk barwny (Hyphessobrycon callistus), ale napewno to jakis przedstawiciel kąsaczowatych ;)
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 15:05   

Dziękuję :^)
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-24, 19:56   Pytanie

Czy lepiej myć wkłady do filtra w wodzie z akwarium(przy podbieraniu wody), czy pod bieżącą wodą z kranu? W jednym poradniku piszą, żeby myć w wodzie z akwa., bo nie wolno zabijać żyjących w filtrze bakterii, które pomagają w oczyszczaniu wody. Sprzedawca w sklepie zoolog. powiedział, że żyją one też innych częściach akwarium i żeby wkład myć pod bieżącą wodą. Co prawda w opcji nr.2 z kranem wkład czyści się dokładniej(to samo pisało w instrukcji filtra), lecz co z tymi bakteriami?
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-04-24, 20:24   

ja tam myje pod bieżącą wodą z kranu i nie uwierze ze przemycie taką wodą raptem zabije jakieś drogocenne bakterie. :twisted:
ja tam stosuje dla mało wymagających ryb filtr oczyszczający tylko mechanicznie( niby-gąbka w filtrze kaskadowym i wewnętrznym)
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Kastuniaa 

Posty: 3
Wysłany: 2011-03-09, 19:02   

Ja mam 25l akwarium i trzymam gupików. Nie wiem ile ich tam jest, dużo, ciężko jest zliczyć. Na początku miałam 4, a tak się rozpłodzili. Niektórych pooddawałam. Czyszczę akwa 1-2 razy na miesiąc. ; )
 
     
pawel0877 

Posty: 2
Wysłany: 2011-11-04, 20:41   

Witam akwarystów. Kupiłem ostatnio mikrorasbora galaxi. Piękne rybki ale zaczynają padać. Minęło 5 dni od zakupu i padają też moje stare neony. Ktoś ma jakieś pomysły?
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2011-11-05, 10:30   

Tak bywa z rybkami ze sklepów zoologicznych, że przenoszą często jakieś choroby czy bakterie itp. Polecam kupić jakiś preparat do odkażania wody.
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
kicia64 

Posty: 1
Wysłany: 2011-11-05, 17:11   

podać błyskawicznie na odkażenie np. preparat omniforte podnosząc jednocześnie temperaturę wody do + 29 stopni na kilka dni może tydzień. Miejmy nadzieję że wszystko nie padnie. Trzeba czekać cierpliwie.
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2012-12-02, 19:44   

Pozwolę sobie nieco odświerzyć temat, otóż po pnad 10-letniej przerwie znowu wracam do hodowli rybek :)
Kilka dni temu kupiłem zbiornik o poj. 112 litrów. Na razie czekam aż "dojrzeje" , woda stała się juz bardziej klarowna. Przed wpuszczeniem rybek (to gdzies dopiero pod koniec przyszlego tygodnia) chcę jeszcze raz skontrolować pH, prawdopodobnie będę musiał nieco zakwasić wodę. Poza tym jest dobrze. Zastanawiam się jeszcze nad obsadą. Na pewno kupię gupiki, jakoś bez nich nie wyobrażam sobie akwarium :)
poza tym nastawiam się na zakup ławicy: neon inessa, czarny neon albo jakieś bystrzyki, no i oczywiście coś do strefy dennej: np. kirysek spiżowy.
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-02, 22:54   

Kirysek to dobry wybór, do strefy dennej polecam również bocje.
Osobiście nie wyobrażam sobie akwarium bez molinezji :)
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2012-12-03, 20:42   

Na bocję jest to zdecydowanie za mały zbiornik. One potrzebują dużych akwenów, najlepiej od 300 litrów.
Molinezji nie brałem pod uwagę. Owszem, kiedyś hodowałem i to z powodzeniem :)
ale wybór ostatecznie padł na kąsaczowate :)
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2012-12-10, 11:17   

Nie wiem w jakim stylu masz urządzone akwarium więc głównej obsady Ci nie zaproponuję. Za to zamiast standardowych "glonojadów" polecam kupić 5-8 Otosków (Otocinclus sp.) Świetne dość małe rybki, co najważniejsze przez całe życie pożerają tylko glony :) Do tego ze 3-4 "kosiarki" (Crossocheilus oblongus) To w połączeniu z kirysami ułatwi utrzymanie zbiornika w czystości i równowadze :)
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2012-12-10, 17:03   

Własnie zastanawiam sie nad jakimś "glonożercą" :)
Na dzien dzisiejszy w zbiorniku mam 3 gupiki, 6 zwinników latarników i 3 kiryski pstre. Chcę wpuścić jeszcze neony czarne ale jak na złość nie mogę ich nigdzie dostać..
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo