Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkie uwagi do Kartoteki
Autor Wiadomość
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-07-28, 22:45   

Mirku ,dziękuję :grin:
 
     
niccolai 


Posty: 984
Skąd: Ziemia Łukowska
Wysłany: 2013-10-30, 21:36   

W związku z planowaną modernizacją Kartoteki chciałbym dodać swoją kolejną uwagę (jeśli takowa była już zgłaszana to przepraszam - widocznie przeoczyłem ;-) ), mianowicie:
- do każdej obserwacji wskazane byłoby dodać coś w rodzaju "metryki dokumentu" - w szczególności zawierającej datę utworzenia i ewentualnie datę jego modyfikacji. Obie daty winny być nadawane przez system i nie powinno być możliwości ich edycji. Jest to istotne, gdyż Kartoteka staje się źródłem informacji o występowaniu i roślin i zwierząt i jest cytowana w literaturze. Istnienie takiej nieedytowalnej daty nadawanej przy tworzeniu obserwacji (niezależnie od daty dokonania obserwacji) jest wskazane, gdyż pozwala ustalić obserwatora, który jako pierwszy dokonał zgłoszenia (w przypadku wielu obserwacji dotyczących tego samego stanowiska rośliny lub zwierzęcia). Daje nam to możliwość powoływania się na właściwego autora obserwacji - który zamieścił ją jako pierwszy - zgodnie z naukowa zasadą pierwszeństwa publikacji.

Pozdrawiam
_________________
DM
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-11-30, 14:42   

Nie wiem co sie stało, ale od dwóch dni koszmarem stało sie wprowadzanie danych w rubrykach:
-miasto
-powiat
-gmina
-województwo
W rubrykach powiat i województwo, nie daje się w ogóle wprowadzić ich nazw, a często nie wyskakują automatycznie, jak to było do tej pory :/ :sad:
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2014-06-05, 21:52   

Dlaczego nie mogę dodać szerszenia europejskiego do kartoteki ? ,... w stogu słomy mam gniazdo, a też i codziennie widzę, jak osobniki tego gatunku zbierają próchno ze starej powalonej topoli .
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2018-01-18, 10:47   

Co się dzieje z kartoteką, nie działa już kilka tygodni, nie można wstawiać obserwacji ? Będzie jeszcze funkcjonować, czy jak za Króla Świeczka trzeba notatki zbierać na papierze ?
 
     
niccolai 


Posty: 984
Skąd: Ziemia Łukowska
Wysłany: 2018-01-18, 12:04   

titina napisał/a:
Co się dzieje z kartoteką, nie działa już kilka tygodni, nie można wstawiać obserwacji ? Będzie jeszcze funkcjonować, czy jak za Króla Świeczka trzeba notatki zbierać na papierze ?
No chyba niestety nie będzie to już możliwe :( Jeśli chodzi o obserwacje ornitologiczne jest możliwość "przesiadki" na inną platformę (więcej tu). Jeśli chodzi o inne obserwacje (zwłaszcza botaniczne) to chyba pozostaje powrót do starych poczciwych notatników ...
_________________
DM
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2018-03-07, 09:23   

To #@#@#@. A taka ładna strona była :sad:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo