Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
moje budki legowe !
Autor Wiadomość
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-24, 15:59   

fotki

DSC_0008.JPG
Plik ściągnięto 9844 raz(y) 58,08 KB

DSC_0005.JPG
Plik ściągnięto 9844 raz(y) 51,2 KB

DSC_0004.JPG
Plik ściągnięto 9844 raz(y) 43,9 KB

DSC_0003.JPG
Plik ściągnięto 9844 raz(y) 56,3 KB

 
 
     
forfun 
Ornitolog :)

Posty: 6
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-10-25, 09:13   

TB napisał/a:
dzis zamocowałem 2 stojaki(narazie proste, ale jak sie sprawdzą to zrobie lepsze..) dla zimorodków w celu polowania, bo nad rzeka nie ma gałęzi!



Nie powinno się pomagac ptakom łapania pożywienia... Natura reguluje się sama i człowiek nie powinienen w to ingerowac, jeżeli wszyscy zaczną zakładac takie stojaki to wyginą ryby w strumyku i cała populacja zimorodków, a tak to sie wszystko samo reguluje, i zimorodki skoro tam żyją to dają sobie rede.
 
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-25, 09:50   

nie wiem, czy wiesz kolego, ze jestem zarazem fotografem...wiec te stojaki, były moja "przynęta"...ale wczoraj doszedłem do wniosku, ze nie bede sie tam czaił, bo zimek ma inne miejsca...a najlepszym miejscem bedzie tama bobrza w zimie, woda zamarznie(ale nie tama), wiec zimek tu bedzie polował....

sądze, ze taki stojak nie zrobi roznicy...skoro zimorodki tam są(obecnie tylko 1), wiec są i gałezie(ktore teraz odkryłem), a jak jest wiecej gałezi, to nie biorą ryb z 1 miejsca lecz z kilku i wtedy ich zarłocznosc rozchodzi sie na wiekszą powierzchnie :roll:

zimorodek zjada dziennie ok. 10-12 rybek dł. 5-10cm, z reguły krasnopiory,ukleje....

Ja raczej bym sie martwił kormoranami, ktorej zjadaja tony ryb dziennie, a czepiac sie zimkow, rybołowow i bielikow!

to tak samo mozna powiedziec przy sikorkach, nie dokarmiajmy sikorek, bo moga zjesc wszystkie cmy i inne owady!! albo nie dokarmiajmy wrobelkow, bo zjedza ziarno dla konia....
 
 
     
Miko 
miko

Posty: 40
Wysłany: 2009-10-25, 11:12   

TB kormorany wcale nie zjadają ton ryb, po prostu jest ich za dużo, a stało się tak dlatego że człowiek zanieczyścił zbiorniki wodne.Z tego samego powodu zwiększa się populacja bielików, a zmniejsza rybołowów.Poza tym kormorany znad morza zjadają babkę byczą, rybę sztucznie wprowadzoną przez człowieka i wyrządzającą szkody w rodzimej faunie.
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-25, 11:23   

Miko napisał/a:
Poza tym kormorany znad morza zjadają babkę byczą,


o ,nie wiedziałem, dzieki na za info...

kormoran zjada dziennie 0,5kg ryby....
 
 
     
forfun 
Ornitolog :)

Posty: 6
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-10-25, 21:02   

TB napisał/a:
Ja raczej bym sie martwił kormoranami, ktorej zjadaja tony ryb dziennie, a czepiac sie zimkow, rybołowow i bielikow!


Ja się nie czepiam ptaków tylko ludzi którzy ułatwiają ptaką zdobywanie żywego!! jedzenia nie myśląc że narażają zjadany gatunek na wyginięcie, ziarno możemy wychodowac, z rybkami będzie trudniej
 
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-25, 21:04   

czepiajac sie mnie czepiasz sie wieli innych ludzi np. Jerzyka, On tez budował podobne konstrukcje, a nie sądze, ze jego celem było by wyginiecie danego gatunku ryby!!! :lol:
 
 
     
forfun 
Ornitolog :)

Posty: 6
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-10-26, 18:00   

nie mam nic przeciwko budką lęgowym, bo wycinka drzew odbiera ptakom naturalne miejsce gniazdowania, ale ułatwianie ptakom zdobywanie żywego pożywienia to przesada !!
 
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-26, 19:04   

forfun napisał/a:
nie mam nic przeciwko budką lęgowym, bo wycinka drzew odbiera ptakom naturalne miejsce gniazdowania, ale ułatwianie ptakom zdobywanie żywego pożywienia to przesada !!


kolego, tu mnie rozbawiłeś! Czyli budowanie platform dla bocianów(białych i czarnych), dokarmianie ptakow(np. karmnik, zadaszenie ze słona czyli stołowka sów, rzucanie padliny dla drapoli, dokarmianie sarn i jeleni i kuropatw), są ułatwianiem ptakom zdobywania pokarmu i miejsca legowowe! Tyle ludzi to robi(oczywiscie, czesc jest przeciwna temu), wiec gdyby było to naprawde złe, trabiono by o tym, tak jak o patyczkach przy otworach budek legowych!

Skoro zimek tam wystepuje, to znaczy, ze są tam odpowiednie dla niego czatownie i odpowiednie żerowisko! Wiec moja "ingerencja" nie ma dla eko-systemu roznicy....!

Moze czas, zeby wypowiedzieli się bardziej doswiadczeni przyrodnicy z forum! Np. Jerzyk,xhardcorex, corvus, GrzegorzBP, Beata, Basior, Mirek....


ps. lepiej zwracaj uwage starszym paniom czy dzieciom, ktore teraz karmia kaczki i łabedzie chlebem(bardzo czesto zgniłym), co powoduje, zeby ptactwo nie odlatuje i podczas zimy ginie, gdyz, tym osobom nie chce sie wychodzic z domu podczas śnieżycy!

Przepraszam wszystkich, ktorych mogłem urazic....nie ktorzy są sumienni przy dokarmianiu!
 
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2009-10-26, 19:19   

forfun, a właściwie to o co Ci chodzi? martwisz się, że jak TB postawił 2 stojaki, to zakłócił ekosystem? nie przesadzasz trochę generalizując sprawę dokarmiania ptaków zimą?
wskaż chociaż 1 przykład dokarmiania ptaków przez człowieka żywym pokarmem, które to dokarmianie spowodowało wyginięcie gatunku... ptasiego i np. rybiego...
cała ta dyskusja jest po prostu śmieszna...

TB masz rację, nie należy dokarmiać ptaków chlebem, a szczególnie spleśniałym ...
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 07:25   

czemu to forum tak sie stacza...
TB, forfun- Wy macie 6 czy 7 lat ??
a może admin jakiś by zaprowadził porządek albo przykleił temat dla nawiedzonych bez moderowania i byłby spokój. Już dawno nie było tu takich smętnych rozmow i chyba dobrze byłoby, żeby forum trzymało jakiś poziom...
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
forfun 
Ornitolog :)

Posty: 6
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 08:03   

TB napisał/a:
ps. lepiej zwracaj uwage starszym paniom czy dzieciom, ktore teraz karmia kaczki i łabedzie chlebem(bardzo czesto zgniłym), co powoduje, zeby ptactwo nie odlatuje i podczas zimy ginie, gdyz, tym osobom nie chce sie wychodzic z domu podczas śnieżycy!


A myślisz że nie pouczam ludzi ?

Może przesadziłem z wyginięciem ale ze spadkiem danego gatunku ryby na danym terenie. Kiedyś zawiesiłem ok. 10 budek dla szpaków na małym terenie, wiecie jaki był efekt ? 10 jabłek na 5 jabłonek(nie było owadów do zapylenia drzew)... ingeręcja człowieka jest potrzebna, ale nie do przesady, nie mam nic przeciwko 2 stojakom wbitym w ziemie ale jeżeli każdy tak zrobi to miejscowa populacja wyginie.

Przepraszam, może za ostro napisałem w poprzednich postach.
 
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 12:57   

@forfun kazdy popełnia błedy, zwłaszcza na początku(np. Ja)....

@Zap - O co Ci chodzi? Nie masz sie kogo czepiac? Odpisuje forfunowi, argumentami...Ty poprostu mnie nie lubisz(masz prawo),ale jak cos Ci nie pasuje, to zmien forum lub nie czytaj moich postów!
 
 
     
drTrutek 


Posty: 90
Skąd: Chynchy Dolne
Wysłany: 2009-10-27, 14:28   

forfun napisał/a:
Kiedyś zawiesiłem ok. 10 budek dla szpaków na małym terenie, wiecie jaki był efekt ? 10 jabłek na 5 jabłonek(nie było owadów do zapylenia drzew)...

Akurat szpaki nie specjalizują się w łapaniu owadów zapylających jabłonie. Wyciągnąłeś fałszywe wnioski. Brak owocowania, mógł nastąpić z zupełnie innych powodów: wymarznięcie kwiatów, bądź owocowanie co drugi rok (1 rok wydajność, 2 rok odpoczynek), co występuje u starych drzew, wskutek wyczerpania podziemnych zasobów pokarmowych.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2009-10-27, 23:04   

forfun napisał/a:
Może przesadziłem z wyginięciem ale ze spadkiem danego gatunku ryby na danym terenie. Kiedyś zawiesiłem ok. 10 budek dla szpaków na małym terenie, wiecie jaki był efekt ? 10 jabłek na 5 jabłonek(nie było owadów do zapylenia drzew)... ingeręcja człowieka jest potrzebna, ale nie do przesady, nie mam nic przeciwko 2 stojakom wbitym w ziemie ale jeżeli każdy tak zrobi to miejscowa populacja wyginie.

Forfun, czy jak ty się tam wcześniej nazywałeś, zdaje się ze kiedyś dyskutowałeś na tym forum sam ze sobą pod różnymi nickami, robiłeś afery z budkami dla jerzyków, teraz wypisujesz wierutne bzdury. Niestety niektórzy mogą potraktować twoje teksty poważnie dlatego dostajesz pierwsze ostrzeżenie, a przed następnymi nie będzie się nikt wstrzymywał.
Prośba do forfuna i TB, jeśli się na czymś nie znacie - nie piszcie o tym...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo