Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zastrzelony pies!!
Autor Wiadomość
Łuki 

Wysłany: 2008-11-16, 16:46   zastrzelony pies!!

Byc może ta sprawa nie nadaje sie na to forum, ale: dzisiaj przed południem moja mama wyszła z psem na spacer ( owczarek niemiecki, staroniemiecki, 1 roczny, bardzo ładny) jak zawsze ta sama trasa, otwarta przesten pola, łaki. pies latał luźno. W pewnym momencie padł strzał. mama sie wystraszyła i wróciła do domu. pies nie wracał. po ok 1.5 godz. brat pojechał szukac psa. przypadkowy spcerowicz rowniez z psami powiedział mu w jakim miejscu może go szukac. znalazł tylko slady krwi oraz slady samochodu. wczesniej zarowno mama jak i ten spacerowicz widzieli jadacy w tamtym kierunku samochod terenowy ktorym jezdi znany wszystkim myśliwy. dzwoniłem do łowczego i powiedział że nikt w tamtym rejonie nie był wpisany. pisze bo wiem ze sa na tym forum mysliwi lub lesnicy. Prosze o wsazówki co w tej sprawie zrobić.
Łukasz.

forestman 
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-11-17, 08:03   

Niestety chyba nic nie zdziałasz - jesli pies byl bez smyczy 100 m od zabudowań to mysliwy w swietle prawa moze go strzelić - przykre ale prawdziwe.pozdrawiam

xhardcorex 

Wysłany: 2008-11-17, 10:14   

Proponuję chodzić z jakąś czerwoną, dobrze widoczną obrożą, to może myśliwy skorzysta z prawa łaski. A najlepiej puszczać psa na długiej smyczy

Beata 
Gorzów n/Wartą

Wysłany: 2008-11-17, 11:09   

cholernie przykre :evil:
ale taka jest prawda, psa należało mieć na smyczy.
Jednak , nie wydaje się Wam, że ten myśliwy był zbyt nadgorliwy :?: z tego co napisał Łuki, mama z psem chodziła tam, gdzie zwyczajowo ludzie chodzą z psami na spacery, w dodatku nie jest teraz okres ani lęgów, ani koceń... no nie wiem :roll: jakoś mi to przeszkadza, że facet strzela i nie jest wypisany w tym rejonie.
i w ogóle mi się to nie podoba!!!!

Mirek 

Wysłany: 2008-11-17, 11:44   

Jak rozmawiałem z róznymi mysliwymi to wiekszość obawia się w ogóle strzelać do psów z obawy, że mogą zastrzelić jakiegoś rasowego psa albo psa bedącego pod opieką i potem mieć problemy z sądem. Z drugiej strony doświadczony myśliwy jest w stanie odróżnić wałęsające się psy, które jak wiadomo robią duże szkody w łowiskach, od takich, które mówiąc w przenośni, są "udomowione". A jak nie są pewni, to po prostu nie strzelają...

forestman 
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-11-18, 11:10   

wiem ze psy kłusują, ale moim zdaniem proceder do strzelania psów powinien byc calkowicie zabroniony z pominięciem psów które złapie się na goracym uczynku=kiedy poluja na zwierzynę. kilkanascie lat temu bedac z psem w swoim lesie w gorach mysliwy postrzelil mojego psa , ktory szedl przy nodze obok mnie. jak dopadlem tego debila to wybilem mu pare zebow :evil: . Pies przezyl ale przeszedl dluga rekonwalescencje. mysliwym sie nie interesowalem chociaz powinienem go dawno pozwac do sadu :!: :idea:

Ania B. 

Wysłany: 2008-11-18, 15:01   

Zbyt dużo juz było przypadków, że "dostało" się psom, które były na spacerze z właścicielami.
Za duże prawa w tym przypadku maja myśliwi.
Nie wyobrażam sobie sytuacji w której jakis mysliwy postrzeliłby mojego psa. Łeb bym dziadowi urwała.
Regulowaniem sprawy psów żyjacych dziko i trzebiacych zwierzyne powinny sie zająć wytypowane osoby, przede wszystkim pewne i odpowiedzialne za to co robią.

Corvus 
Corvus corax

Wysłany: 2008-11-18, 21:54   

no na tym polu niestety dochodziło i dochodzi do sporych pomyłek, błędów i nadużyć....
fakt, myśliwy powinien mieć świadomość tego że w niektóre miejsca, poza miastem i zabudowaniami ludzie udają sie z pasami, i nie są to psy bezpańskie...........

tylko i wyłacznie 100% pewność upoważnia myśliwego do dokonania odstrzału......

...ale jeśli widzi gdzieś psa/psy ewidentnie włóczącego sie po polach lub lesie to powinien bez litości wyeliminować takiego szkodnika , i pod tym twierdzeniem podpiszę sie dwiema rękami!!!!!!!!!!

....sam widziałem akcję kiedy dwa psy na moich oczach rozdarły zająca na pół
(nic nie dały krzyki i pogoń za nimi)...... i zapewniem was że nie jest to piękny widok....

Ania B. 

Wysłany: 2008-11-19, 10:55   

Niestety dość powszechne jest również wypuszczanie wieczorami psów z gospodarstw wiejskich - takich typowych łancuchowych burków.
Chłop puszcza taką "hienę", żeby sobie coś złapała...

Mirek 

Wysłany: 2008-11-19, 11:10   

Ania B. napisał/a:
Chłop puszcza taką "hienę", żeby sobie coś złapała...

A "hiena" jak nie dostanie pełnej michy od gospodarza, to musi sobie jakos radzić!

Ania B. 

Wysłany: 2008-11-19, 11:43   

Tak wiem.
To nie psa wina ze jego właściciel zmusza go do "zorganizowania" sobie jakiejś michy.

Łuki 

Wysłany: 2008-11-20, 14:06   zastzrelonu pies!

przez te kilka dni sprawa była rozwiazywana, własciwie nie udało jej sie rozwiaza bo: świadkowie ktorzy to widzieli sa pracownikami owego mysliwego i nikt nie zaryzykuje bo boi sie utraty pracy.
a psa strzelono dla sportu, obserwował to przez lornetke jeden ze świadkow. poprostu panu sie nie podobało że pies latał sobie po polu. i chyba ze złosći że nic w tym dniu nie upolował to strzelił do psa.

dziuekuje i pozdrawiam.

Łukasz.

Zielona 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-23, 12:01   

Jakie psy rozszarpaly tego zajca?? mysle ze najlepszym rozwiazaniem jest zakup psu szelek odblaskowych- podobno sie sprawdzaja. teraz w lasach postrachem dla psow sa nie tyle mysliwi co crosowcy i ta cala reszta halasujacych bezmyslnych .... no :)

lis22 

Wysłany: 2009-01-25, 00:53   

Corvus napisał/a:
...ale jeśli widzi gdzieś psa/psy ewidentnie włóczącego sie po polach lub lesie to powinien bez litości wyeliminować takiego szkodnika , i pod tym twierdzeniem podpiszę sie dwiema rękami!!!!!!!!!!

Sorry,ale trochę przeginasz - przede wszystkim potrzebna jest edukacja społeczeństwa,zmiana prawa w kwestii karania za puszczanie psów samopas i uregulowania prawne dotyczące kastracji / sterylizacji i czipowania zwierząt domowych,a nie walenie do psów i kotów - zawsze winny jest człowiek,nie zwierzę.

Zielona napisał/a:
teraz w lasach postrachem dla psow sa nie tyle mysliwi co crosowcy i ta cala reszta halasujacych bezmyslnych

Myślkiwi są postrachem nawet dla siebie samych,a co dopiero dla psów ;)

Zielona 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-18, 21:34   

ejże!!!! :) powoli wprowadzane jest czipowanie psów :) wtedy w ciągu kilku sekund okaże sie kto jest właścicielem :)

Odpowiedz do tematu