Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budki legowe czy .....spokój inwestora
Autor Wiadomość
e-kos 

Posty: 4
Skąd: okolice Siedlec
Wysłany: 2012-04-12, 20:56   

no a jak wiadomo jest tylko jedna taka w Polsce :-D więc już nie trzeba obstawiać ;)
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-14, 13:07   

Ja mam pytanie.

O ile mi wiadomo, to te budki jako kompensacja za most północny zostały powieszone na międzywalu na wschodnim brzegu Wisły pomiędzy mostem Północnym a mostem Grota Rowckiego. Tyle, że w czasie ostatniej zimy wycieto wiekszośc drzew na miedzywalu.

Czy wiecie co się dokładnie stało z budkami lęgowymi?
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-15, 00:49   

robert_c napisał/a:
... w czasie ostatniej zimy wycieto wiekszośc drzew na miedzywalu.
Czy wiecie co się dokładnie stało z budkami lęgowymi?

W gazetach o tym pisano: Bezwzględnie groźne dla powodzi są za to budki lęgowe ptaków, które ścinano razem z drzewami. Ich też nikt nie wywiózł. Zdjęcia porozbijanych domków leżących wśród innych śmieci można obejrzeć ...
źródło : http://warszawa.gazeta.pl...ez_sciezki.html
Pozdrawiam
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-15, 01:03   

Czyli po kompensacji nie ma już śladu i to zanim oddano do ruchu most północny?
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2012-05-15, 21:02   

Jako że nie jestem w temacie a tylko tak wtrącę rozmowę moja z leśnikiem na temat budek.
Zapytałem go jak z budkami w lesie a odpowiedź; LP odstąpiły od wieszania budek, pozostawiać tylko będą drzewa dziuplaste w wycinkach, zrębach.

Czy to lokalne postanowienie czy ogólnopolskie?

Jak mi wiadomo to to budek już nie wieszają a na zrębach drzewa dziuplaste nie stoją a te z budkami też już na deski przetarte..
_________________
władek
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-16, 00:01   

W lesie to przynajmniej drzewa ponownie wyrosną a tu: http://warszawa.gazeta.pl..._na_zawsze.html
chociaż tak do końca to o "półdzikich terenach lęgowych " się nie zapomina :
http://warszawa.gazeta.pl...logicznie_.html o
Pozdrawiam
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-16, 01:06   

P.S. znalazłem odpowiedź na pytanie co z budkami :
Dostaliśmy też nakaz powieszenia kilkudziesięciu budek lęgowych dla sów, sikorek, szpaków, nietoperzy.
źródło: http://warszawa.gazeta.pl...?as=2&startsz=x
Pewnie gdyby wydano nakaz przewieszenia budek, zamiast powieszenia nowych, to za dużo by ich było w stosunku do aktualnej ilości drzew i ptaki nie dały by rady wykarmić piskląt z powodu nadmiernego zagęszczenia :) A może komuś na tym zależało ;)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-05-16, 15:54   

robert_c napisał/a:
O ile mi wiadomo, to te budki jako kompensacja za most północny zostały powieszone na międzywalu na wschodnim brzegu Wisły pomiędzy mostem Północnym a mostem Grota Rowckiego. Tyle, że w czasie ostatniej zimy wycieto wiekszośc drzew na miedzywalu.

Gdzie zostały powieszone i przez kogo budki, których dotyczy ten temat możesz sprawdzic w ZMIDzie, potem możesz poinformować redaktora (?) Osowskiego, ze mija sie z prawdą, nie tylko w przypadku rozmieszczenia budek.
Tu ze wzgledu na wielokrotne kłamstwa prasy, drogowców i innych betoniarzy, ktorzy nadają nowy sens istnieniu mediów, informacji raczej nie otrzymasz, bo i tak co bysmy nie napisali Blumsztajn wie swoje.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-21, 10:40   

Basior.
To może trzeba przedstawiać swoje racje w taki sposób, by one były dostępne dla wszystkich i czytelne?
Blumsztajna wie swoje, bo tych informacji od Was po prostu nie ma.

Notabene o tym, że kompensacje w postaci budek to są pseudokompensacje, to słyszęod wielu lat i od wielu przyrodników z nazwiskami i tytułami.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-05-22, 10:07   

robert_c napisał/a:
To może trzeba przedstawiać swoje racje w taki sposób, by one były dostępne dla wszystkich i czytelne?


Też przyłączę się do tej prośby.

robert_c napisał/a:
Notabene o tym, że kompensacje w postaci budek to są pseudokompensacje, to słyszęod wielu lat i od wielu przyrodników z nazwiskami i tytułami.


Na pewno nie w każdej sytuacji są odpowiednią kompensacją, ale o tym co i jak ma być kompensowane decyduje raport i wystawiona na jego podstawie decyzja środowiskowa, a nie wykonawca budek.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-05-22, 11:45   

Jarek P napisał/a:
Też przyłączę się do tej prośby.

to na co czekasz, chyba jesteś członkiem zarządu organizacji która te budki powiesiła? organizacji wielokrotnie obrażanej i okradanej, mimo to zarząd palcem nie rusza nawet. Nie rozumiem dlaczego ktoś ma się tłumaczyć z tego, że dobrze wykonuje swoja pracę, o czym świadczy skuteczność i trwałość wywieszonych skrzynek...
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-05-28, 11:23   

Basior napisał/a:
to na co czekasz, chyba jesteś członkiem zarządu organizacji która te budki powiesiła? organizacji wielokrotnie obrażanej i okradanej, mimo to zarząd palcem nie rusza nawet. Nie rozumiem dlaczego ktoś ma się tłumaczyć z tego, że dobrze wykonuje swoja pracę, o czym świadczy skuteczność i trwałość wywieszonych skrzynek...



Adamie, chyba nie potrzebnie się unosisz.

Jak "chyba" wiesz członkiem zarządu jestem od niedawna. Sprawy budek nad Wisłą w szczegółach nie znam, więc nie dziw się mojej prośbie. Chodzi mi o kilka podstawowych faktów: kiedy, gdzie. ile i jakich budek zostało powieszonych, ewentualnie co się z nimi stało jeżeli wiesz.

O twoich budkach zdarzało mi się pisać wcześniej na forum, ale żeby wszyscy to zobaczyli i przyjęli do wiadomości:
W CIĄGU 25 LAT MOJEJ STYCZNOŚCI Z PRZYRODĄ (OD TECHNIKUM LEŚNEGO W BIAŁOWIEŻY PO DZIEŃ DZISIEJSZY) NIE WIDZIAŁEM LEPSZYCH BUDEK NIŻ TE WYKONANE PRZEZ FIRMĘ USSURI, ZARÓWNO POD WZGLĘDEM JAKOŚCI WYKONANIA, UŻYTYCH MATERIAŁÓW, JAK I ZGODNOŚCI Z WYMAGANIAMI PRZYRODNICZYMI

W tej dyskusji nie chodzi o same budki, ale o to czy w tej konkretnej sytuacji był sens ich wieszania, ale o tym tak jak napisałem wyżej nie decyduje wykonawca budek tylko ekspert piszący raport i urzędnik wydający decyzję środowiskową.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo