Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bestialskie traktowanie przyrody w Gliwicach
Autor Wiadomość
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-21, 15:03   

art. 82 ust. 1a pkt 2 i 3 ustawy ochr. przyrody, jak by to napisał Grzesiu miłej lektury
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-21, 15:06   

ups Tarłoś mnie uprzedził
 
     
bot 

Posty: 81
Wysłany: 2011-12-21, 17:19   

Basior napisał/a:
3) utrzymywanie formowanego kształtu korony drzewa.
więc prosimy o łagodny wymiar kary


to nie o to chodzi - takie rozumienie byłoby nadużyciem. Chodzi o drzewa, które od młodości były formowane, zwłaszcza określone odmiany ( np. wiązy Camperdowna ) czy buki o zwisłych konarach
http://www.pudelko.com.pl...az_camperdownii
http://reichel.pl/bdp/photo/view/90/196
W przeciwnym wypadku można by dopuścić dalsze ogławianie drzew już wcześniej ogłowionych lub w inny sposób potraktowanych wbrew temu przepisowi.

Władysław Kłak napisał/a:


Co do specjeli, zastanowiłaś się ile szkody wyrządzają drzewa rosnące przy budynkach?
Jak korzenie potrafią wrosnąć w kanalizację w fundamenty i jakie to olbrzymie szkody czyni?
Może jutro wrzucę fotki, widok z mojego okna , jaki gąszcz był i mimo wycięcia dwóch modrzewi (chociaż najbardziej mi ich szkoda) gąszcz jest nadal . Ile kosztowała nowa kanalizacja i nowe chodniki bo korzenie niszczą wszystko.


konary kolidujące z budynkami mogą być usuwane. natomiast śpiewka o tym, że "niszczą rury" jest zazwyczaj serwowana aby ukryć prawdziwe powody wycinania drzew. Nieraz się zdarzało, że argument ten okazywał się fałszywy ze względu na ... brak rur.
Co do chodnika - wartość drzewa jako elementu przyrody jest bez wątpienia większa niż chodnika. Podobnie odbiór tego co rozumiesz jako "gąszcz" jest subiektywny, nie stanowi on przesłanki do zabiegów w obrębie koron. Innymi słowy : indywidualne preferencje lokatorów co do zmniejszenia masy korony nie są przesłanką do jej przerzedzania.

Sturnus vulgaris napisał/a:
ale nie chcesz pobrudzić sobie rączek no niestety coś za coś jak chcesz walczyć o drzewa czy o inne elementy przyrody to musisz byc świadom że to nic przyjemnego i zyskasz więcej wrogów niż przyjaciół, jak chce się posprzątać gówno to trzeba się ubrudzić


nie wiesz, co ja robię w tym zakresie, więc bez wiedzy o mnie piszesz nieprawdę. Tu nie chodzi o pojedyncze przypadki, ale o uogólnione działanie, a to już nie jest kwestia pojedynczego zgłoszenia Problem który poruszyłam tkwi zupełnie w czym innym - otóż pod okiem władz miasta dzieją się rzeczy bezprawne, a zatem musi być na to przyzwolenie.
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2011-12-21, 19:50   

bot napisał/a:
drzewa rosnące wzdłuż drogi chronią asfalt przed nagrzewaniem a oczy kierowców przed olśnieniami

Przed nagrzaniem tak , Tylko jestem ciekaw dlaczego asfalt w w Iraku wytrzymuje nagrzanie słoneczne a u nas nie?.

Kierowcą jestem już 42 lata w tym też trochę jeździłem zawodowo i większej bzdury nie słyszałem jak o tych "olśnieniach".
Wolałem jechać wolną przestrzenią z opuszczoną przysłoną jak w śród drzew i raz w oczy słońce raz cień, to właśnie jest najgorsze dla oczu. Chyba że się jeździ w parku hulajnogą.
Dawniej samochody nie miały klimatyzacji i dlatego latem szukało się cienia.
_________________
władek
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-22, 08:24   

jesli myślisz że organ administracji widząc łamanie prawa podejmie działania z urzędu to po prostu się mylisz na przeciwko urzędu mogą wyciąć te drzewa i mało kto się tym zainteresuje bo nikt nie ma ochoty roboty sob ie dokładać, tak niestety jest, natomiast jeśli wpłynie wniosek a to co innego wtedy już trzeba
ruszyć cztery litery
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2011-12-22, 11:14   

Cytat:
[quote="bot"]konary kolidujące z budynkami mogą być usuwane. natomiast śpiewka o tym, że "niszczą rury" jest zazwyczaj serwowana aby ukryć prawdziwe powody wycinania drzew. Nieraz się zdarzało, że argument ten okazywał się fałszywy ze względu na ... brak rur.
Co do chodnika - wartość drzewa jako elementu przyrody jest bez wątpienia większa niż chodnika. Podobnie odbiór tego co rozumiesz jako "gąszcz" jest subiektywny, nie stanowi on przesłanki do zabiegów w obrębie koron. Innymi słowy : indywidualne preferencje lokatorów co do zmniejszenia masy korony nie są przesłanką do jej przerzedzania.



Proszę oto fotka na środku zdjęcia i prawej były te dwa modrzewie w jednej linii z tym co jeszcze jest. widok002

A w piwnicy w przeszłości był metr wody z fekaliami.
Gdym miał władzę to w pierwszej linii kosztami za zarośniecie korzeniami rur kanalizacyjnych obciążyłbym właśnie ekologów tobie podobnych , następnie mego sąsiada który te drzewa sadził, chociaż go ostrzegałem że wystarczą ze cztery drzewa przy parkingu (modrzew, platan ,klon no i jarzębina ze względu na owoce dla ptaków)

Sąsiad zapłacił za to sadzenie, wiatr odłamał czub brzozy a ta wbiła mu się w przednią szybę samochodu.
Pytam go warto było sadzić tak blisko bloku tyle drzew a w stronę elektrowni puste połacie gruntu. Był potem w spółdzielni mieszkaniowej w prezydium by trochę przerzedzili nie załatwił nic. Z następnej klatki nasadzili pełno świerków i sosen , teraz ten sam problem.

Fotka w stronę sąsiadów , od drugiej fotki w prawo. widok 003

widok 003.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 63,96 KB

widok 002.jpg
Plik ściągnięto 110 raz(y) 64,69 KB

_________________
władek
 
     
bot 

Posty: 81
Wysłany: 2012-01-10, 18:14   

Niemcy oszacowali wartość rosnącego drzewa na kilka tysięcy euro.
Pokaż gdzie na tych zdjęciach są modrzewie bo ja tam z iglastych widzę sosny i świerki.
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2012-01-21, 10:42   

bot napisał/a:
Niemcy oszacowali wartość rosnącego drzewa na kilka tysięcy euro.
Pokaż gdzie na tych zdjęciach są modrzewie bo ja tam z iglastych widzę sosny i świerki.

Modrzewie na zimę tracą igły , może dlatego go nie zauważyłaś.
Po drugie ja nie jestem pedagogiem i umiem nauczyć cię czytać ze zrozumienie( mnie tego uczyli w szkole w podstawówce).
Napisałem w poprzednich postach wyraźnie że pozostał jeden modrzew a dwa wycięte z powodu kanalizacji.
Gałęzie tych modrzewi jak otworzyłem okno to wchodziły mi do kuchni i pokoju.
Ten modrzew jest (rośnie) na drugiej fotce po prawej stronie na pierwszym planie.

[quote="bot"]Niemcy oszacowali wartość rosnącego drzewa na kilka tysięcy euro.[quote]



Aaaaa skoro to wycenili Niemcy to musi to być prawda.
Niemcy teraz też wyceniają w Polsce niepłacenie abonamentu radiowo tel.
Takie rzeczy to u Niemców się nie zdarzają tak samo jak holokaust.
_________________
władek
 
     
bot 

Posty: 81
Wysłany: 2012-03-27, 11:22   

Władysław Kłak napisał/a:


Ten modrzew jest (rośnie) na drugiej fotce po prawej stronie na pierwszym planie.



Tam w tym miejscu nie ma modrzewia. Pierwsze są brzozy.
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2012-03-27, 15:02   

bot napisał/a:
Władysław Kłak napisał/a:


Ten modrzew jest (rośnie) na drugiej fotce po prawej stronie na pierwszym planie.



Tam w tym miejscu nie ma modrzewia. Pierwsze są brzozy.

Masz racje : miało być lewa strona pierwszy plan. Miedzy zielonym dostawczym a czarnym wanem. widok 002 JPG

Teraz może dojrzysz ?
Jak nie to już robię nową fotkę tylko naładuje akumulatorki.
_________________
władek
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2012-04-01, 08:13   Bot tu masz te swoje topole.

http://wiadomosci.wp.pl/g...iu,galeria.html

Fajne co??????
_________________
władek
 
     
bot 

Posty: 81
Wysłany: 2012-04-05, 16:40   

U nas takie wielokrotnie obcinane drzewo zawaliło sie w czasie wichury - to własnie obcinane drzewa stwarzają zagrożenie, gdyz ich tkanki po takim zabiegu zamieraja na skutek niedożywienia. Gdyby jednak iśc tropem "drzewa zagrażają " to należałoby wyciąć wszystkie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo