Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szpaki
Autor Wiadomość
PatrykG 

Wysłany: 2011-04-27, 21:49   Szpaki

Niedawno ( tydzień temu ok.) w słoneczny dzień po raz pierwszy pojawiły się szpaki. I okazało się, że jedną z moich budek ( otwór 6 cm.) położoną obok drugiej budki (6cm) na tym samym drzewie zaglądały do niej szpaki. I jeden szpak wniósł do niej gałązkę.. Potem jak poszedłem do domu zjadłem itp. poszedłem na dwór to szpaki siedziały i szły po trawie. a potem jak przyszedłem znowu one zniknęły ale słychać było ich śpiew.

Minęło sporo czasu ale ja ani razu nie zaobserwowałem żeby wchodziły do budki lęgowej. Co to znaczy > Czy one nie zamieszkują tej budki czy jednak tak jak to sprawdzić.

Kościuszkowiec 

Wysłany: 2011-04-27, 21:53   

Broń Boże nie zaglądaj do budki teraz w okresie lęgowym, bo tym bardziej możesz zaszkodzić ptakom.. Poczekaj, poobserwuj, może szpaki wybrały inne miejsce lęgowe...

boo9 

Wysłany: 2011-05-19, 09:00   

Czy szpaki są monogamiczne w sezonie lęgowym ?
tzn czy oba lęgi w sezonie mają ci sami rodzice ?
Bo mi wygląda że drugi lęg samiec tak samo ma gody jak w 1szym.

Mirek 

Wysłany: 2011-06-01, 18:01   

boo9 napisał/a:
Bo mi wygląda że drugi lęg samiec tak samo ma gody jak w 1szym.

Pewnie może być różnie w zależności od sytuacji...

Pliszek 

Wysłany: 2011-09-17, 11:49   

Witam.

Jest tez u was w mieście , na wsi bądź gdziekolwiek ze wszędzie słychać tylko szpaki zerujace na drzewach owocowych? bo w mojej wsi jest pełno szpaków a słychać je bardzooo głośno!

Mirek 

Wysłany: 2011-09-18, 10:31   

Pliszek napisał/a:
na wsi bądź gdziekolwiek ze wszędzie słychać tylko szpaki zerujace na drzewach owocowych?

Stada szpaków często się przemieszczają w celu zdobycia pokarmu. Niedługo (za kilka tygodni) znikną. Teraz muszą pożądnie się najeść :wink: Nad Siedlcami też latają :smile:

Pliszek 

Wysłany: 2011-09-18, 16:50   

Mirek napisał/a:
Stada szpaków często się przemieszczają w celu zdobycia pokarmu. Niedługo (za kilka tygodni) znikną. Teraz muszą pożądnie się najeść :wink: Nad Siedlcami też latają :smile:
no tak.
w sumie to już przed ostatnie ptaki jakie jeszcze nie odleciały;) bo jeszcze widuje kopciuszki no i szpaki a reszta ptactwa prawdopodobnie odleciała bo już nie spotykam np jaskółek bądź pliszek możne jakieś pojedyncze okazy raz na dzień teraz to tylko czekać na WIOSNĘ 2012!

Aragorn 

Wysłany: 2011-09-29, 14:37   

Pliszek napisał/a:
teraz to tylko czekać na WIOSNĘ 2012!

A co ty taki do przodu? Przecież jeszcze EDP i Ptakoliczenie, że o przylocie jemiołuszek oraz lidze karmnikowej nie wspomnę. Co prawda zimą nie ma wielu ptaków, ale obserwacje tych, które zostają też są ciekawe.

Pliszek napisał/a:
w sumie to już przed ostatnie ptaki jakie jeszcze nie odleciały;) bo jeszcze widuje kopciuszki no i szpaki a reszta ptactwa prawdopodobnie odleciała

Oj, bo się skowronki obrażą i na wiosnę nie przylecą :razz:

Odpowiedz do tematu