Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazdy terenowe OW
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-01-16, 15:35   Wyjazdy terenowe OW

Ponieważ niektórym forumowiczom ciężko usiedzieć w spokoju, dla chetnych informacje o planowanych wyjazdach:

21-22 stycznia (sobota/niedziela) hardcorowy wypad na kępy wiślane w celu wyszukiwania gniazd gatunków strefowych, mamy wstepne informacje o gniazdach bielika i czarnego bociana, które wymagają sprawdzenia. W planie odcinek Wisły pomiedzy Wyszogrodem a Płockiem, do spenetrowania minimum dwie kępy, ale jak czasu starczy i sił to wiecej. Nocleg w zaprzyjaźnionej leśniczówce pod Łąckiem. Wyposażenie: odpowiedni ubiór na warunki przedzierania sie przez łegi zasypane sniegiem oraz ubranie na zmiane w worku plastikowym w przypadku zalamania się lodu podczas przeprawy na kepe. Jesli znajdzie sie wiecej niz 3 osoby - karimata i spiwór. Narazie planujemy wyjazd jednym samochodem z Wawy. Na dzień dzisiejszy jeszcze 2 wolne miejsca. Oczywiscie bedzie ponton, drabina i lina do asekuracji :twisted: Uczestnicy pokrywają koszty transportu, wyzywienia, oraz leczenia :wink:

następny weekend 28/29.01 cel podobny ale do spenetrowania kilka kompleksów lesnych w Ndl. Grójec kwestia tego czy beda to dwa dni i noc na poszukiwanie puchacza, czy wyjazd jednodniowy do ustalenia jeszcze, bo nocleg trzeba potwierdzic (znaleźć). Szczególy wkrótce (za tydzień).

W styczniu do powieszenia zostalo takze kilkanascie budek dla pustułek, część będzie rozwieszana w otulinie Kampinoskiego PN w wspólpracy z ornitologami z KPNu, a część w innych rejonach lecz prace te beda zapewne wykonane w dni robocze.

Osoby zainteresowane prosze o kontakt PW lub meil warszawa@bocian.org.pl
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-16, 18:38   

Podkreślic należy, że te wyjazdy to MĘSKA SPRAWA :roll:
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-01-16, 22:04   

Basior napisał/a:
W styczniu do powieszenia zostalo takze kilkanascie budek dla pustułek

ale w sumie, to chyba trochę więcej!
_________________
TP Bocian
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-01-16, 22:20   

Mirek napisał/a:
ale w sumie, to chyba trochę więcej!

no chyba koordynator wie najlepiej :)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-01-16, 23:08   

Basior napisał/a:
następny weekend 28/29.01 cel podobny ale do spenetrowania kilka kompleksów lesnych w Ndl. Grójec kwestia tego czy beda to dwa dni i noc na poszukiwanie puchacza,


Nie za wczesnie na puchacza??
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-01-16, 23:13   

mender napisał/a:
Nie za wczesnie na puchacza??

Nie, własnie rozmawiałem dzisiaj z Romkiem Mikuskiem - w Górach Stołowych już nadają!
_________________
TP Bocian
 
     
PePe 


Posty: 234
Skąd: W-wa i okolice
Wysłany: 2006-01-17, 10:21   

Czyli, jak uspokaja Mirek, wszystko dobrze się składa. Grafik w miarę ustalony. Ciśnienie nam nie spada.
Nie wiem Wadera, jak Ty się z tym Basiorem dogadujesz hehehe, ale wiesz, zawsze możesz moim skromnym zdaniem targać termos z gorącą herbatą :mrgreen: .
Nie będę się jednak tutaj zbyt mocno w tej kwestii udzielał, bo jeszcze przyjdzie mi uciekać z watahy hahaha. (ale nigdy nie miałem nic przeciw extremalnym kobietkom, popieram hardość ducha, no a co za tym idzie i ciała - i przyznam przed wieloma chylę czoła swoją mizerną osobą).

Co do budek, to ja jeszcze kilka zgarnę. Poza tym wydaje mi się Basior, że też jeszcze kilka powiesimy, ale to kropla w morzu, z tago co mówi Mirek...

Mender, a Ty byś nie ruszył na ten weekend, w końcu spotkalibyśmy się w terenie??
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-17, 10:36   

Skakać przez kry nie bedę, ale na puchacza sie wybieram. Mam jednak zlą wiadomośc - Cisnienie spada (juz czas przez 2 tyg było prawie 1010-1015 hPa)
_________________

 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-01-17, 10:59   

PePe napisał/a:
zawsze możesz moim skromnym zdaniem targać termos z gorącą herbatą

JAkis czas temu Wadera "targała" cyfrówkę, komórkę, lornetkę... ocalala tylko komorka i tak do remontu, lornetke stawowy znalazł po spuszczeniu wody :D ale i tak było wesoło bo jak stawowy zobaczył ze wszyscy we trójke (płynął jeszcze z nami Janek Jejno) wylądowalismy pod wodą to krzyczał: "ratujcie najpierw panią!" :mrgreen:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
PePe 


Posty: 234
Skąd: W-wa i okolice
Wysłany: 2006-01-17, 11:13   

ojjjjj przecież wiesz, że to zawsze wina "instruktora" hihi, bo kto zdecydował o kąpieli hehe jasne, że głównodowodzący!!!
To w takim razie mam nadzieję, że zobaczymy się na wypadzie w okolicy Grójca, jak skakanie po krach to zbytnie ekstremum :mrgreen:
Nawet na potrzeby skoku odebrany mógłyby Ci zostać termos, ale jak nie, to nie !!! :mrgreen: I nie wiem dlaczego życzysz nam niskiego ciśnienia, pewnie jeszcze opadów i gównianej widoczności (nawet fotki sobie nie pstrykniem, chyba, że spust się wciśnie jak aparat upadnie hihi)??? No tego się po Tobie nie spodziewałem. To jest brak ciepłego spojrzenia na sytuację STADA!!!

Basior, a my się jeszcze zgramy przez GG i/lub telefonicznie...

aaa i mender, ja wiem, że to kawałek drogi od Ciebie - tak rzuciłem, ale będzie pewnie jeszcze okazja.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-01-17, 11:32   

PePe napisał/a:
kto zdecydował o kąpieli hehe jasne, że głównodowodzący!!!

no tak zapomniałem sie przyznać bez bicia :)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-17, 15:49   

PePe napisał/a:
I nie wiem dlaczego życzysz nam niskiego ciśnienia


ależ skąd... takie sa fakty (smutne)
_________________

 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-17, 18:40   

Basior napisał/a:
mamy wstepne informacje o gniazdach bielika i czarnego bociana, które wymagają sprawdzenia.

A jak zamierzacie wyszukać gniazd bociana czarnego, w styczniu??
Zazdroszcze wam
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-01-17, 18:50   

Batman napisał/a:
A jak zamierzacie wyszukać gniazd bociana czarnego, w styczniu??

Zadanie polega na odszukaniu wszyskich duzych gniazd, zaznaczeniu na mapie i spisaniu wspólrzędnych Z GPSa w celu ich późniejszego odszukania w sezonie wegetacyjnym i sprawdzenia kto jest aktualnie lokatorem. Bo lokator moze sie zmieniać... Czasami gniazdo jastrzębia bielik potrafi rozbudowac, a w opuszczonych gniazdach bociana czarnego legi wyprowadzaja inne ptaki.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-17, 19:01   

No niby tak, ale o tej porze roku szuka sie wszystkicjh dużych gniazd, bo je ładnie widać, a w sezonie się sprawdza, to wiadomo, ale chodziło mi czy bociany czarne budują tak charakterystyczne gniazda, że można je po czymś rozpoznać?
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo