Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślady zwierząt.
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-15, 21:43   

A to nie wiedzieliście że Batman to terminator?? Ma niezły arsenał w piwniczce, lepiej sie nie zblizac :twisted:
a tak powaznie to mysle ze sobie jaja robi :lol:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
kubelec 

Posty: 124
Skąd: Wawa
Wysłany: 2006-03-16, 06:31   

ok, Pieczara, pies jest rzeczywiscie niewinna istota, ale czy zastanowiles sie czym on sie zywi, jesli tak biega wszedzie luzem? Wlasnie teraz takie psy zaczynaja wyjadac marczaki a potem sie zacznie eliminacja legow naziemnych. O ile jednak lis czy kuna jest naturalnym elementem srodowiska, to zdziczale psy i koty NIE. Sorry!
_________________
Paweł T
=========
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-03-16, 10:30   

kubelec napisał/a:
O ile jednak lis czy kuna jest naturalnym elementem srodowiska, to zdziczale psy i koty NIE. Sorry!


jakby nadal byly powszechne wilki, rysie i zbiki to tez by polowaly, niszczyly legi, nie bronie wypuszczanych luzem psow czy kotow ale w pewnym stopniu zastepuja swoje dzikie odpowiedniki ktore powinny wystepowac w przyrodzie
to moze zaczniemy tez strzelac do ludzi bo nie sa naturalnym elementem srodowiska (przynajmniej w takiej jak obecnie formie)?
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-03-16, 12:49   

w/g istniejacych przepisów to obszarach lesnych mozna strzelac walesajace psy.
pomimo iz sam jestem wlascicielem jednego czworonoga jestem rowniez za tym zeby polowano na psy i koty w miejscach gdzie trzebia zwierzyne...
_________________

 
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-16, 13:54   

A to kubelcu, a dzięki komu są tym nienatruyralnym elementem? dzięki człowiekowi. To nie jest ich wina, że próbują przeżyć, to wina człowieka, że je udomowił, rozpowszechnił mna całej kuli ziemskiej a potem niekóte z nich wyrzucił. Zamiast je zabijać trzeba im pomagać!
 
 
     
kubelec 

Posty: 124
Skąd: Wawa
Wysłany: 2006-03-16, 20:01   

OK, jasne, koty i psy temu temu nie winne, ze sie walesaja, jasne jest tez dla mnie, ze lepiej zeby byla jakas "naturalna" selekcja, bo pies zrobi ja lepiej niz mysliwy. A jakims wyjsciem do zmniejszenia liczby kotow i psow w teenie jest edukacja, edukacja i edukacja. I niestety rowniez kary, dla tych, co sie nie chca nic nauczyc. I jeszcze bezplatne sterylizacje zwierzakow. Pewnie gdyby bylo jakies proste wyjscie z tej sytuacji, to by je dawno zastosowano - a tak - mamy co mamy

pozdro
_________________
Paweł T
=========
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-03-17, 18:15   

forestman napisał/a:
w/g istniejacych przepisów to obszarach lesnych mozna strzelac walesajace psy.
pomimo iz sam jestem wlascicielem jednego czworonoga jestem rowniez za tym zeby polowano na psy i koty w miejscach gdzie trzebia zwierzyne...


Ja podobnie uwazam, sam je eliminuje.
A na wsiach, tudziez na obrzezach miast sa laga, czesto sie zdarza ze strach przejsc przez jakas wioske, bo... cie psy pogryza. trza z tym skonczyc, a jedna z metod uswiadomienia tego ludziom jest eliminacja. Jak sie zastrzeli to sie taki jeden z drugim zastanowi, a czesto zabijajac w taki sposob psa pomaga sie tym zwierzetom, bo nieraz sa nieludzko traktowane, a w schronaskach wiadomo jak jest.
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-18, 00:08   

Ja uważam, że lepsza jest sterylizacja. Nie zabił bym psa, nawet jeśli bałym się koło niego przejść. :???:
 
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2006-04-18, 10:43   

Czy ktoś wie czyje to odchody? Jest próbka stara i świeża, w obu jak widać (zwłaszcza starej) mnóstwo sierści. Leżało obok średniej wielkości nory z chyba jednym tylko wejściem od strony wody w wale przeciwpowodziowym, ziemia mocno gliniasta.

Na lisa ani borsuka to nie wyglądało, może nora należy do piżmaka, a odchody podrzucał np. lis ?
 
     
zu 

Posty: 35
Skąd: Roztocze
Wysłany: 2006-04-18, 16:58   

Jakieś zdjęcie? ;)
 
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2006-04-18, 20:37   

zu napisał/a:
Jakieś zdjęcie? ;)


Spróbuję wkleić jeszcze raz jutro rano :oops:
 
     
zu 

Posty: 35
Skąd: Roztocze
Wysłany: 2006-04-18, 20:54   

Ok. dostałam na urodziny książke o odchodach zwierząt wiec umiem rozpoznawać :lol:
 
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2006-04-19, 11:31   

Chodziło o tę fotkę

nora1.JPG
Plik ściągnięto 141 raz(y) 147,2 KB

 
     
zu 

Posty: 35
Skąd: Roztocze
Wysłany: 2006-04-19, 13:56   

Mi to przypomina lisa, lub ew. tchórza, ale to chyba za duze jak na tchórza ;) Ale wygląda też troche jak nieco zmasakrowana wypluwka (myszołowa?) :idea:
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-04-24, 08:40   

w sobote rano w Lasach Lublinieckich na "sowim obozie Tetraona" slady borsucze
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo