Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki w dolinie Pilicy
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-10-23, 16:12   Ptaki w dolinie Pilicy

Tak wyszlo, ze przez najblizszy rok bedziemy działać nad Pilicą - mamy poważne zadanie opracować awifaunę obszaru naturowego Dolina Pilicy (Tu można obejrzec granice obszaru). Na razie planujemy wyjazdy raz na miesiąc, z wiosną się zagęści...

Jeżeli są chętni na pierwszy wyjazd - niestety tuz tuz, 27/28 pazdziernika - bardzo prosze o kontakt ze mna lub Basiorem. Chetnie jeszcze ze 2-3 osoby zabierzemy...

Kolejny wyjazd, to 17/18 (zmiana terminu) listopada, moze zahaczymy o jakis piatek czy poniedzialek. Tu potrzebujemy pomocy - trzeba bedzie przeczesac pare lasków w poszukiwaniu gniazd drapieżnikow.

Kolejny - pewnie 15/15 grudnia, ewentualna koncówka wyszukiwania gniazd.

I styczeń - najprawdopodobniej 19/10 I 2008.

Warto sobie czas wolny zarezerwowac.

Nocleg zaraz bedzie zarezerwowany, wiec... Czekamy na ewentualnych chetnych.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
norbert 


Posty: 213
Skąd: Radom / Mysiadło
Wysłany: 2007-10-25, 13:20   

chętnie wybrałbym się w listopadzie (grudzień i styczeń to jeszcze za wcześnie na decyzję)
tylko czy są jeszcze miejsca i czy bym się przydał bo nie robiłem czegoś takiego w życiu zbyt często a i moja wiedza ptasiarska ma wiele luk
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-10-25, 15:22   

W zasadzie potrzebni są "spece", ale będzie tez wyszukiwanie gniazd, jest możliwość też działania w parze ze specjalistą i podszkolenie się. Ekipa jeszcze w trakcie organizacji, więc dostaniesz info z wyprzedzeniem. Jak zaczynałem kiedys liczenia zimowe, to tez miałem wiele luk... :smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-25, 15:43   

norbert napisał/a:
chętnie wybrałbym się w listopadzie (grudzień i styczeń to jeszcze za wcześnie na decyzję)
tylko czy są jeszcze miejsca i czy bym się przydał bo nie robiłem czegoś takiego w życiu zbyt często a i moja wiedza ptasiarska ma wiele luk


Basior napisał/a:
W zasadzie potrzebni są "spece", ale będzie tez wyszukiwanie gniazd, jest możliwość też działania w parze ze specjalistą i podszkolenie się. Ekipa jeszcze w trakcie organizacji, więc dostaniesz info z wyprzedzeniem. Jak zaczynałem kiedys liczenia zimowe, to tez miałem wiele luk...


ja tez nie jestem specem od ptakow, ale podszkolic sie i pobyc w fajnym towarzystwie to bardzo chetnie. nie wszystkie weekendy mam wolne, ale jak oglosicie jakis termin, który bedzie mi pasowal, to sie odezwe i jesli sie zgodzicie to chetnie pojade na te szukania gniazd.
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-10-31, 11:34   

zmienilismy termin listopadowy!

Pierwszy wyjazd byl bardzo fajny - bieliki, rybolowy, brodziec samotny i wiele, wiele innych.

Zapraszamy wszystkich, zwlaszcza na listopad - trzeba bedzie przeczesac lasy...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-31, 11:44   

ja jestem chetna na termin listopadowy 17/18!!!!!!!!
mam pytanko? czy bedziemy codzienie tam dojezdzac (wszak to niedaleko od warszawy), czy trzeba sie liczyc z jakims noclegiem?

czy trzeba miec wolny caly weekend, czy mozna tylko jeden lub dwa dni jezdzic?

ja sie na ptakach nie znam, ale chyba przy wyszukiwaniu gniazd nie trzeba byc jakims specem. jesli bedziecie milei do wyboru zabrac mnie lub jakiegos ptakologa to sie nie obraze jesli wybierzecie ta druga osobe. :)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-10-31, 13:15   

kania ruda napisał/a:
mam pytanko? czy bedziemy codzienie tam dojezdzac (wszak to niedaleko od warszawy), czy trzeba sie liczyc z jakims noclegiem?
Nocleg jest zarezerwowany w kwaterze agroturystycznej, planowany przyjazd na miejsce w piątek wieczorem aby od rana dziczyć, wyjazd któż to wie... :green:
kania ruda napisał/a:
czy trzeba miec wolny caly weekend, czy mozna tylko jeden lub dwa dni jezdzic?
jesli bedziesz własnym środkiem transportu to mozesz wrócic po jednym dniu, jeśli przyjedziesz z nami to pozostaje PKS, jeśli sie nie wyrobimy z zaplanowana robotą, to część osob moze zostac na poniedziałek, ale to wyjdzie w praniu.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-31, 13:20   

no dobra, to poczekam na rozwoj wypadkow.

ile osob by jechalo?
w ktorym to konretnie miejscu na pilicy bedzie? bo moze sie urwe i wroce troche wczesniej.

widze ze to gdzies w poblizu warki, wiec niedaleko.
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-10-31, 13:35   

Kwatera kolo Nowego Miasta
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
marioptak 


Posty: 833
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2007-11-19, 11:55   

17 listopad 2007
trasa wzdłuż południowego brzegu Pilicy 20km
od wsi Ulaski do Białobrzeg
w godzinach: 7.40 - 16.20

kos - 1
kwiczoł - 20

srokosz - 8

czyż - 598
szczygieł - 1
dzwoniec - 1
gil - 33
strzyżyk - 5
bogatka - 30
modraszka - 33
sikora uboga - 10
kowalik - 2
szpak - 20
trznadel - 55

śnieguła - 1 (foto)

myszołów - 25
myszołów włochaty - 1
pustułka - 5
krogulec - 4
błotniak zbożowy - 1 (samiec)

dzięcioł czarny - 3
dzięcioł zielony - 1
dzięcioł duży - 4
dzięcioł średni - 1
dzięciołek - 2


kuropatwa - 14
bażant - 5

łabędź niemy - 14
krzyżówka - 101
cyraneczka - 22
nurogęś - 10

czala siwa - 1
zimorodek - 1
czajka - 5

kruk - 2
gawron - 11
wrona - 38
kawka - 8
sójka - 6
sroka - 11

DSC00048.JPG
Plik ściągnięto 259 raz(y) 162,78 KB

 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-27, 13:39   

Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować Wam za umozliwienie mi 17 listopada uczestniczenia w szukaniu gniazd. Przygoda to była dla mnie nie mała ;)

Basior, Wadera, Norbert - wielki respekt dla Was!

Dzięki!!!
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-11-27, 17:08   

kania ruda napisał/a:
Przygoda to była dla mnie nie mała ;
Jasne, ciekawe co na to ten jeleń, któremu nie chciałaś dać buzi? :wink: :green:
Natomiast w niedzielę to my wyszlismy na jeleni, bo znaleźliśmy sie na linii strzału, pomiedzy linią mysliwych a naganką..., ale dzięki różnym odgłosom paszczowym wydawanym przez naszą ekipe obyło sie bez ofiar. Zresztą, stanowiliśmy tez jakby naganke...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-28, 09:09   

Basior napisał/a:
Jasne, ciekawe co na to ten jeleń, któremu nie chciałaś dać buzi?


no bez przesady! ;)
mam teraz co opowiadac w pracy hehe

Basior napisał/a:
Natomiast w niedzielę to my wyszlismy na jeleni, bo znaleźliśmy sie na linii strzału, pomiedzy linią mysliwych a naganką..., ale dzięki różnym odgłosom paszczowym wydawanym przez naszą ekipe obyło sie bez ofiar. Zresztą, stanowiliśmy tez jakby naganke...

wow! podejrzewam ze niedzieli bym nie przetrwala z wami raczej w takiej sytuacji ;)
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2008-01-29, 15:10   

Kolejny wyjazd za nami, a teraz... Potrzebujemy sporo ludzi na kolejny, podczas ktorego bedziemy szukac gniazd ptasich.

Planowany termin - 7-9 III. Sobota niedziela na bank, a piatek - jak beda chetni, to jedziemy. Piszemy wczesniej, aby mozna bylo sobie czas zarezerwowac!

Czy sa chetni?
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Carduelis 

Posty: 84
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-04, 22:53   

Ja jestem chętna! Sobota + niedziela.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo