Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sromotnik bezwstydny
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-07-20, 17:32   

Ania jest fachowcem od grzybów, zatem... Chyba sie nie da usunac :-(
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2007-07-25, 13:38   

Anna Kujawa napisał/a:
Wydaje mi się, że będziesz musiala się do nich przyzwczaić - bo zapach mają wyczuwalny dla ludzi nawet z kilkudziesięciu metrów i pewnie nie wyrastają tylko na Twojej działce. Możesz zbierać owocniki w stadium jaja i zakopywać (albo zjadać - są jadalne, smakują jak rzodkiewka). Jeszcze parę lat temu był to gatunek chroniony i nic nie można było z nim robić.

Tak to prawda sąsiedzi również mają z tym problem. czasem zalewaja je gorącą woda inni przekopuja działkę. Ale u mnie jest jakby więcej tych grzybów. Trudno jest mi się przyzwyczaic do nich a już spewnością nie będę ich smakoszem. Zapach nie jest zbyt zachęcający do jedzenia przy nich a co dopiero samych grzybów. fuj :cry:
 
     
zdzich8 


Posty: 58
Wysłany: 2007-10-06, 21:53   

Anis napisał/a:
Mam działkę nad jeziorem. mogłabym tam siedzieć i odpoczywac a jak na razie wciąż walczę ze śmierdzacymi grzybami. Wczesneij nie było ich i nie wiem dlaczego nagle się pojawiły i jak z nimi walczyć. Wyobraźcie sobie jak sobie siedzicie romawiacie w miłej atmosferze a tu nagle zaczyna smierdzieć. Co robić pomóżcie mi się pozbyć tych grzybów niech sobie rosną ale nie na mojej działce

Taki z ciebie ekolog jak z koziej nogi kurnik. Sromotnik pozwoli opzbyć się much, które jak mniemam uwielbiasz. Zostaw go w spokoju! To piękny grzyb i zostaw go w spokoju!!
_________________
http://www.przyrodapolski.bloog.pl

Jeden z najlepszych blogów przyrodniczych w Polsce!
POZDRO dla arturro :)
 
     
zdzich8 


Posty: 58
Wysłany: 2007-10-07, 11:09   

No sorki. Spaliłem.. Sromotnik raczej przyciągnie muchy zapachem padliny co jednak oznacza kłopoty dla twoich sąsiadów :) W końcu sromotnik w ten sposób pozbywa się zarodników... No, ale i tak głupotą byłoby niszczenie tego wspaniałego grzyba. Wiem, ze nie jesteś mikologiem ani (jak sądzę) wielkim miłośnikiem grzybów, ale ciesz się, ze masz taki okazik w ogrodzie... :grin:
_________________
http://www.przyrodapolski.bloog.pl

Jeden z najlepszych blogów przyrodniczych w Polsce!
POZDRO dla arturro :)
 
     
lord haos 
Zbychu


Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-07, 12:36   

zdzich8 napisał/a:
ale ciesz się, ze masz taki okazik w ogrodzie...
Ja bym się zdecydowanie nie cieszył. Rozumiem Anisa i jej desperację. Aczkolwiek lubię tego grzybka którego ostatnio widziałem w lipcu 2006 roku na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Perzyńskiego w W-wce.
Cytat:
No, ale i tak głupotą byłoby niszczenie tego wspaniałego grzyba.
Myślę, że zmienił byś zdanie gdybyś był na miejscu Anisa.
_________________
Nic nie przeraża weterynarza!
 
     
zdzich8 


Posty: 58
Wysłany: 2007-10-07, 13:02   

Nie byłem na jego miejscu lecz widziałem sromotnika. Śmierdzi jak 150 znoszonych skarpet i zzdechłych szczurów, ale według mnie to mimo wszystko wspaniały grzyb i nie zmienię zdania...
_________________
http://www.przyrodapolski.bloog.pl

Jeden z najlepszych blogów przyrodniczych w Polsce!
POZDRO dla arturro :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo