Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IV Otwarte Warsztaty Entomologiczne - Łódź
Autor Wiadomość
P@tryk 

Posty: 266
Wysłany: 2007-04-03, 11:11   Re: Pysk żółty jak "Żóbrówka"

Wujek Adam napisał/a:
:cry: :cry: :cry:
A nie wypadła ona przypadkiem z butelki "Żubrówki"?
A może ujrzałeś ją po opróżnieniu flachy trenując przed Warsztatami?
Weź ją do Łodzi, zobaczymy, co to za jedna, a przy okazji wyjaśnimy Ci to i owo :cool:
*
P@tryku, nie chcę być niegrzeczny, ale popatrz o czym jest mowa w tym wątku i jak do tego dialogu ma się Twoje pytanie :?:
Czy sadzisz, że zabierając w ten sposób głos w dyskusji o IV Otwartych łódzkich Warsztatach Entomologicznych doczekasz się wyjasnień co do larwy o żółtym pysku? Na pewno nie ode mnie...
Wujek Adam

Jak chcesz...:/
 
     
phalops 
Jacek Kalisiak

Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-04-03, 20:10   

Dodam, że na OWE, jak zawsze od pierwszej edycji, kolega Bogusław Soszyński będzie prowadził Mini Warsztat Dipterologiczny. Jest to o tyle warte podkreślenia, że jesienią planujemy regularne Warsztaty Dipterologiczne, a teraz będzie można się dowiedzieć jak łapać ciekawe muchy, te super rzadkie i te nowe dla Polski.
Na samym rozpoczęciu sezonu ta wiedza może być warta przyswojenia, jesienią na OWE będzie można pochwalić się swoimi dipterologicznymi dokonaniami :smile:
 
     
Andrzej56 

Posty: 39
Skąd: Łask
Wysłany: 2007-04-03, 22:20   

Ten temat zawsze był bardzo ciekawy, to dobrze że kolega Soszyński będzie na tych warsztatach.
_________________
andrzej 56
 
 
     
Horpyna 


Posty: 114
Skąd: Maków Maz
Wysłany: 2007-04-04, 16:33   

Pytanie do panów organizatorów- ile osób na stan obecny zdeklarowało sie przybyć na OWE?
 
 
     
Marek 


Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-04, 16:58   

Nie jestem organizatorem ale pomogę myślę, na tej stronie znajdziesz listę uczestników http://www.biol.uni.lodz....nosci/IVOWE.htm
Widzę zresztą iż na bieżąco jest aktrualizowana
_________________
Życie w Galaktyce to: a) coś na kształt choroby morskiej; b) głupota
 
 
     
P. Pawlikiewicz 


Posty: 82
Skąd: Łask
Wysłany: 2007-04-06, 10:03   

W dniu dzisiejszym zapisało się 50 osób. W związku z tym zamykamy listę. Osoby chętne na warsztaty będą zapisywane na tzw. listę rezerwową.
Moja prośba do osób które zmieniły zdanie lub po prostu nie przyjadą na warsztaty o powiadomienie mnie drogą mailową (jak najszybciej), zostaną wykreślone z listy zgłoszeń i umożliwią przyjazd osobom z listy rezerwowej.
Pozdrawiam
Piotr Pawlikiewicz
 
 
     
Prem 
Nieludzki Doktor


Posty: 473
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-04-10, 15:27   

Niestety mam dyzur w sobote i zmuszony ujestem odwolac swoje uczestnictwo. Boleje nad tym strasznie ale nowa prace musze szanowac.....
pozdrawiam
_________________

 
     
Marinho Chagas 

Posty: 150
Wysłany: 2007-04-10, 18:40   

Szkoda...w takim razie przynajmniej na razie pchły musza pozostać w domu :cry:
 
     
phalops 
Jacek Kalisiak

Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-04-11, 22:44   

Do uczestników IV OWE.

Jeżeli do kogoś z uczestników nie dotarła informacja o konieczności wcześniejszego zamówienia obiadów, proszę się kontaktować z Mateuszem Płóciennikiem (mplociennik10 @ wp.p) koniecznie w dniu jutrzejszym.
Obiady musimy zamówić wcześniej.

Pozdrawiam
Jacek
 
     
P. Pawlikiewicz 


Posty: 82
Skąd: Łask
Wysłany: 2007-04-12, 12:43   

Poprawie tylko mail: mplociennik10@wp.pl
 
 
     
Horpyna 


Posty: 114
Skąd: Maków Maz
Wysłany: 2007-04-18, 09:06   

IV OWE- oj działó się działo...

Lasek też niczego sobie-tylko szkoda, że nie dane byłó mi zobaczyć Acanthocinus aedilis, niby to takie pospolite, a nie mam szczęścia zobaczyć go w tym roku na żywo... :cry:
 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-04-18, 21:54   

Horpyna napisał/a:
IV OWE- oj działó się działo...

A jakieś konkrety?
To dziwne tak w ogóle - przed wrsztatami szanowni uczestnicy bogatą wymiane wiedomości prowadzili, a po warsztatach nic...
Cisza...
Hm... :?:
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Marinho Chagas 

Posty: 150
Wysłany: 2007-04-19, 09:16   

Jestem zadowolony z udziału w warsztatach pomimo, że byłem zmuszony wyjechać już pierwszego dnia. Dowiedziałem się dużo o chrząszczach wodnych i biegaczowatych. Miałem ze soba "efekt uboczny" wypraw chrząszczarskich - trochę Microlepidoptera i Diptera. Okazało się, że warto czasem spojrzeć przychylnym wzrokiem i na inne grupy owadów :smile: No i równie ważne, spotkałem osoby z którymi dawno się nie widziałem...Warto było także poznać nowych ludzi...
 
     
Andrzej56 

Posty: 39
Skąd: Łask
Wysłany: 2007-04-19, 15:51   

W cichoszy domowej dochodzą do siebie. A tak naprawdę warto było. poznało się nowych ludzi ze starymi odświeżyło znajomości, nauczyło się czegoś nowego. A co najważniejsze zyskało mobilizację do dalszej pracy.
_________________
andrzej 56
 
 
     
Marek 


Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-19, 17:28   

Poproszony przez Wujka Adama przedstawiam tutaj na forum krótkie sprawozdanie z zakończonych IV OWE i załączam także zdjecia, może ktoś się na nich odnajdzie :smile:

Pierwsi uczestnicy zaczęli się pojawiać w piękną, ciepłą kwietniową sobotę już przed godziną 10. Do godziny 12 kiedy to miały się rozpocząć Warsztaty powoli zjeżdżali się wszyscy uczestnicy i już rozpoczęły się pierwsze nieoficjalne rozmowy, czym się kto interesuje oraz zapoznawanie się gdyż często przedtem znaliśmy się tylko przez internet lun z forum (tego oraz forum entomologicznego Jacka Kurzawy). Chyba były to jak do tej pory najliczniejsze OWE gdyż przybyło prawie 50 osób z różnych stron Polski. Chwilę po 12 część oficjalną rozpoczął kolega Jacek Kalisiak, przywitał on uczestników i przedstawił tematykę warsztatów, trzeba w tym miejscu bardzo podziękować organizatorom w osobach: Jacka Kalisiaka, Piotra Pawlikiewicza i Mateusza Półciennika za sprawną i dobrą organizację całego przedsięwzięcia. Następnie swój referat przedstawił prof. Jarosław Buszko, a tematem wystąpienia był "Atlas rozmieszczenia motyli dziennych w Polsce". Jako ostatni na części ogólnej zabrał głos dr Bogusław Soszyński, który pokrótce przedstawił problematykę badań mchówek w Polsce i stał się zachęcić niezdecydowanych, którą grupą się zająć do badań nad tą właśnie grupą owadów. Właśnie w szczególności Diptera będą poświęcone następne Warsztaty, które organizatorzy zapowiedzieli na październik tego roku. Następnie zaczęły się już zajęcia grupowe, uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy (jedną stworzyli motylarze, a dwie chrząszczarze). Grupa pierwsza motylarska pozostała z prof. Buszko pozostali natomiast udali się albo na zajęcia z biegaczy albo na zajęcia z wodnych chrząszczy, po obiedzie natomiast wśród grup chrząszczarkich nastąpiła wymiana i Ci co byli na chrząszczach wodnych poszli na biegacze i odwrotnie. Prelekcje z biegaczy prowadził mgr Radomir Jaskuła, natomiast z chrząszczy wodnych piszący te słowa Marek Przewoźny. W przerwie, po obiedzie odbył się też konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników, który był sporym zaskoczeniem, należało dopasować po zdjęciach 50 przedstawicieli chrząszczy do rodzin. Konkurs okazał się dość trudny, zróżnicowanie punktowe było szerokie, niektóre zdjęcia podchwytliwe :smile: . Po zakończeniu całości i przerwie zebraliśmy się ponownie wspólnie i prof. Buszko przedstawił wszystkim zdjęcia z wypraw do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oraz na Wyspy Kanaryjskie. Jako ostatni zabrał głos Krzysztof Jonko. Na tym zakończyła się część oficjalna a potem już do późnych godzin nocnych toczyły się rozmowy entomologiczne, oznaczanie przywiezionego materiału i wymiana okazów :smile: . Ok. godziny 10 większość udała się na połowy na światło które zostało rozstawione w pobliskim Lesie łagiewnickim przy stawie. Niestety noc była chłodna i niewiele owadów przyleciało. Na drugi dzień, Ci co zostali udali się w teren, pogoda cały czas dopisywała więc można było pozbierać materiał entomologiczny. Zaczęliśmy się także rozjeżdżać do domu. Były to bardzo udane Warsztaty Entomologiczne.


To były pierwsze Warsztaty, w których uczestniczyłem, bardzo mi się podobało cieszę się iż poznałem sporo z Was na żywo. Kto nie był niech żałuje.

Dziękuję wszystkim i jeszcze raz organizatorom, no i poniżej zdjęcia z warsztatów.

IMG_0403.jpg
Plik ściągnięto 12187 raz(y) 34,65 KB

IMG_0398.jpg
Plik ściągnięto 12187 raz(y) 39,48 KB

IMG_0396.jpg
Plik ściągnięto 12187 raz(y) 41,31 KB

IMG_0394.jpg
Plik ściągnięto 12187 raz(y) 39,65 KB

_________________
Życie w Galaktyce to: a) coś na kształt choroby morskiej; b) głupota
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo