Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nabor studentów na wyjazd do Niemiec
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-01-09, 14:34   Nabor studentów na wyjazd do Niemiec

W zwiazku z nawiazaniem wspolpracy z Drawienskim Parkiem Narodowym, dotyczacej ochrony nietoperzy, mamy za zadanie zorganizowac grupe 10 studentow chetnych na wyjazd do Niemiec na roboty związane w ochroną zimowisk tych ssakow. Jak na razie Zaprzyjazniony Park Niemiecki Znajdujacy sie Koło Berlina ma dwa terminy i mysli, który wybrac: 3-13 VII albo 10-20 lipca, oba 2006. Strona niemiecka zapewnia pobyt na miejscu (noclegi, wyzywienie, atrakcje), zaś dojechac do Berlina (a potem do Polski) trzeba samemu :-( . Ale... Jest szansa, ze podobny projekt będzie organizowany przez DPN i wowczas beda fundusze na przejazd w obie strony :-)

Zatem potrzebna jest zwarta grupa - kontakt najlepiej na maila: marek@bocian.org.pl

Ewentualne pytania?

[ Dodano: 2006-01-09, 16:25 ]
Nie napisalem - Niemcy chca liste uczestnikow...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
Ostatnio zmieniony przez Marfu 2008-01-29, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-01-12, 15:18   

zgodnie z życzeniem Marku.
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-01-12, 15:49   

Dzisiaj nawiazany zostal kontakt z Niemcami.

1. Niestety Zaprzyjazniony Park Niemiecki zmienil termin na 31 VII - 10 VIII 2006.

2. Uczestnicy pokrywaja tylko koszty przyjazdu i odjazdu (chyba ze wypali projekt polski, bedzie wiadomo w marcu).

3. Nocleg i wyzywienie pokrywaja Niemcy. Uczestnicy beda nocować w namiotach. Planuja zorganizować wyjazd do Berlina. Jesli uczestnicy beda chcieli sobie tam coś kupic, bedą musieli za to zaplacić sami.

4. Co bedziemy robic? uczestnicy obozu beda m.in. budowac budki dla nietoperzy i rozwieszac je na terenie parku, beda pracowac w bunkrach (beda je porzadkowac i nie wiem co jeszcze...). Konkrety maja byc niebawem.

Mam nadzieje, ze Niemcy nie beda dalej mieszac :-)
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-12, 20:59   

studentów, studentów... ja też bym chciała :roll: jechać
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-01-12, 21:11   

Wadera napisał/a:
studentów, studentów... ja też bym chciała jechać

A kto papiery w biurze będzie obrabiał?!
_________________
TP Bocian
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-01-12, 21:59   

Mirek napisał/a:
A kto papiery w biurze będzie obrabiał?!


Mirek, chyba nalezy sie Monice chwila relaksu... ma przeciez duzo na glowie, czyzby nie najwiecej??
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-12, 23:26   

dzieki Menderku za uznanie :D
_________________

 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-22, 20:54   

Poniewaz jest sporo pytan, informuje, że:

1. Prace w schronach bojowych, zwanych blednie bunkrami - ma byc zamurowywanie zbednych otworow, budowanie scianek z cegiel-dziurawek. Tyle wiem.

2. Nie wiem, kto finansuje projekt niemiecki, chyba Fundacja Interreg (nic o niej nie wiem), pewnie ktos jeszcze...

3. Dojazd do Niemiec - mysle, ze najlepiej bedzie pojechac do Berlina pociagiem razem, wowczas Niemcy nas zgarna wszystkich razem z jakiegos dworca. Nie sadze, aby mozna bylo jakos kazdy sobie jechac. W kwietniu (jest drobne opoznienie) bedzie wiadomo, czy uda sie sfinansowac przejazd do Niemiec i z powrotem, czy nie. Ile to kosztuje - nie wiem, mozna sprawdzic w PKP...

4. Wymagania co do uczestnikow. Studenci, chetni do pracy :-) Chyba tyle... Znajomosc jezyka nie jest konieczna, chociaz jak ktos sie chce dogadac, to lepiej cos znac. Ale ma byc tlumacz :-)

I na koniec. Mam cztery osoby (GacOlka, Judy, Batman i ja), wiec potrzebuje 6 osob. Osoby chetne prosze o kontakt, wowczas na poczatku kwietnia rozesle do Was prosbe o kilka informacji i wybiore ekipe :-)
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-03-23, 09:31   

Marfu napisał/a:
i ja


Monika chyba jednak masz szansę. :cool:
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
kyriake 

Posty: 2
Wysłany: 2006-08-10, 14:13   

w ramach oddania czci szanownemu Guru!
HUHUUUUU!!!!! :grin:
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-08-10, 14:26   

kyriake napisał/a:
w ramach oddania czci szanownemu Guru!
HUHUUUUU!!!!! :grin:

A to co za pogańskie zwyczaje, za dlugo w lesie sie siedziało :?: :wink: :green:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
GacOlka 

Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-11, 19:35   

HU!
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-08-11, 20:04   

PLUM!

To nasze hasło rozpoznawcze :-)

Coz - aktualnosc bedzie za pare dni, bo ja niestety zaraz jade dalej... Ale organizatorzy z Niemiec staneli na wysokosci zadania !! Oboz był wspaniały...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
kyriake 

Posty: 2
Wysłany: 2006-08-12, 09:58   

AUUUUUUUUUUUU!!!
oczywiście, że był wspaniały!!:) mimo że "nie byliśmy tam dla przyjemności" :) ) pozdrowienia dla wszystkich
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-08-16, 15:38   

Info do poczytania o tym wyjezdzie: http://www.np-barnim.de/ w aktualnosciach, niestety tylko no nimiecku, moze Magda przetlumaczy ten tekst, bo dosc ciekawie opisali nasz pobyt dzien po dniu.

HUHUUUU!!!
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo