Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
Forum Przyrodnicze "BOCIAN" Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pająki - dwa pytania
Magma

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 20407

PostForum: Inne bezkręgowce   Wysłany: 2010-08-10, 10:39   Temat: Pająki - dwa pytania
Ad. 1. Początek tkania sieci wygląda na ogół tak, że pająk wchodzi na jedno drzewo (trawę, krzak, itd...) i wypuszcza długą nić. Nić ta jest unoszona przez wiatr (nie opada w dół, bo jest bardzo lekka) i przyczepia się do pierwszej napotkanej przeszkody - najczęściej jest to drzewo (trawa, krzak, etc...) sąsiadujące z tym pierwszym. Pająk przyczepia pierwszy koniec nici do drzewa na którym właśnie siedzi, przechodzi po nici na drugie drzewo, tam ją umacnia, poczym już aktywnie wybiera kolejne miejsce przyczepu pajęczyny gdzieś na dole (nie musi to być ziemia, ale jakieś miejsce do którego może spuścić się z tego pierwszego "przęsła").

Ad. 2. Wydaje mi się, że nasze pająki mogą produkować jad (w końcu niektóre są drapieżne, więc pewnie muszą czymś zabijać); ale pewności nie mam - trzeba by to sprawdzić. W każdym razie pająki nie mają żadnych kłów :roll: :roll: !
To co widziałeś to były zapewne jego szczękoczułki - czyli fragment aparatu gębowego!
  Temat: zastrzelony pies!!
Magma

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 62887

PostForum: Ssaki   Wysłany: 2010-07-15, 10:46   Temat: zastrzelony pies!!
A ja się zgadzam z hopeless!

Może dlatego, że też uważam się za odpowiedzialnego właściciela psa.
I być może zostanę zmieszana przez niektórych z błotem - ale zabieram psa do lasu - żeby pobiegał za rowerem i spuszczam go ze smyczy...
Wystarczy poświęcić psu dostatecznie dużo czasu i uwagi za młodu, żeby reagował na podstawowe komendy np. takie jak "stój"...

I podobnie jak hopeless uważam, że problemem są nie psy a ich właściciele, którzy nie potrafią psa ułożyć i nie mają żadnego panowania nad zwierzęciem...
  Temat: Sikorka - problem
Magma

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6961

PostForum: Ptaki   Wysłany: 2010-06-21, 13:02   Temat: Sikorka - problem
Witaj PatrykuG! :cool:
Dobrze, że napisałeś ile masz lat! Wiek niejako tłumaczy nienajrozsądniejsze Twoje zachowanie...
"Twoja" sikorka właśnie siedzi na jajkach. To, że w ksiązkach napisane jest, że zazwyczaj robi to wcześniej nie świadczy źle ani o ksiązkach ani o sikorce :lol:
Przyroda jest bardzo zmienna i nie sposób opisać w ksiązkach wszystkich zależności, możliwości, etc.... Sikorka mogła na przykład stracić pierwszy lęg i teraz "siedzi" na drugim....

A to, co robisz (wkładanie palca do budki, wsypywanie płatków kukurydzianych) jest karygodne!!!! :oops: :oops: :oops: Chociaż wydaje Ci się, że dbasz o tego ptaka, to w rzeczywistości dostarczasz mu mnóstwa stresu !!!! Sikorka to nie zwierzak domowy, przyzwyczajony do kontaktu z człowiekiem! W gnieździe chcialaby być bezpieczna! Twój palec to potencjalny drapieżnik zagrażający jej i jej potomstwu!!! Przestań proszę nękać tę sikorkę, bo w końcu może nie wytrzymać takiego napięcia nerwowego i porzuci lęg!

Mam nadzieję, że nadal będziesz obserwował budkę (ale tylko z daleka!!!!!) i uda Ci się zaobserwować, jak sikorka wyprowadzi swoje młode.

Pozdrawiam Ciebie i Sikorkę :roll:
  Temat: Ssaki do identyfikacji
Magma

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 134176

PostForum: Ssaki   Wysłany: 2010-03-16, 11:06   Temat: Ssaki do identyfikacji
hmmm...
nowe zdjęcie trochę ułatwia, a trochę utrudnia :roll:
tzn. mam wątpliwości, czy to aby na pewno to samo zwierzę jest na obu zdjęciach.

Na nowym zdjęciu jest norka amerykańska - widać ładnie profil pyska i brak jaśniejszej "maski" charakterystycznej dla tchórza czy fretki... A takie jasnoszare norki zdażają się czasem w naturze - są pozostałością po kontaktach dzikich norek z norkami fermowymi (którym zdażało się czasem uciekać...)
  Temat: Ssaki do identyfikacji
Magma

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 134176

PostForum: Ssaki   Wysłany: 2010-03-14, 14:42   Temat: Ssaki do identyfikacji
chociaż fota niewyraźna (w każdym razie na moim ekranie) - pierwszy zwierzak wygląda na tchórza - ma jasne końce uszu, jasne brwi i jasne dokoła pyska! Może to też być jakaś uciekinierka - tchórzofretka (bo ogólnie zwierz wydaje się dość jasny...)
A późniejsze zdjęcia to oczywiście norka
  Temat: inne ślimaczysko
Magma

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 12457

PostForum: Inne bezkręgowce   Wysłany: 2009-11-01, 20:57   Temat: inne ślimaczysko
Wyglądają na zaroślarki pospolite Bradybaena fruticum
jeszcze młode i nie osiągnęły ostatecznych rozmiarów
 
Skocz do:  

phpBB by przemo