Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 379
Forum Przyrodnicze "BOCIAN" Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ogłoszenie o pracę
Dominik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 12706

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2012-12-31, 12:10   Temat: Ogłoszenie o pracę
Wyniki konkursu na koordynatora i asystenta projektu ochrony kulika wielkiego.

Na stanowisko koordynatora startowało 12 kandydatów (9 panów i 3 panie). Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadziliśmy z 2 kandydatami. Koordynatorem projektu została Magda Zadrąg.

Na stanowisko asystentem koordynatora wpłyneły 32 zgłoszenia (9 panów i 23 panie). Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzilismy z 9 kandydatkami. Asystentką Magdy Zadrąg została Agnieszka Gałązka.

W rozmowach kwalifikacyjnych uczestniczyli: Dominik Krupiński, Marek Kowalski, Magda Zadrąg (rozmowa z kandydatami na asystenta).

Magda Zadrąg zajmowała się ochroną wodniczki (na stanowisku specjalisty ds. zarządzania projektem) w projekcie LIFE Wodniczka realizowanym przez OTOP.

Dla mnie zastanawiające jest dlaczego na koordynatora startowali prawie sami panowie, a na asystenta znacząca większość kandydatów to panie. Dodam tylko, że panie miały o niebo lepsze CV od panów. Czyżby w grę wchodziła nasza męska duma?
  Temat: Ogłoszenie o pracę
Dominik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 12706

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2012-11-12, 09:49   Temat: Ogłoszenie o pracę
Towarzystwo przyrodnicze "Bocian" poszukuje dwóch pracowników do rozpoczynającego się w styczniu projektu ochrony kulika wielkiego: koordynatora projektu oraz asystenta koordynatora projektu. Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami!

Szczegóły na stronie http://www.bocian.org.pl/...och-pracownikow
  Temat: Ogłoszenie o pracę
Dominik

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9433

PostForum: Ochrona przyrody   Wysłany: 2012-11-12, 09:48   Temat: Ogłoszenie o pracę
Towarzystwo przyrodnicze "Bocian" poszukuje dwóch pracowników do rozpoczynającego się w styczniu projektu ochrony kulika wielkiego: koordynatora projektu oraz asystenta koordynatora projektu. Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami!

Szczegóły na stronie
http://www.bocian.org.pl/...och-pracownikow
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-12-21, 10:08   Temat: Zmiany Statutu
rolnik napisał/a:
czy są jakieś decyzje w sprawie walnego?


Na ostatnim zebraniu przyjęliśmy uchwałę o zwołaniu 03.03.2012 (sobota) walnego sprawozdawczo-wyborczego w MODR w Siedlcach. Program walnego zostanie przyjęty na zebraniu w styczniu.
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-12-16, 10:35   Temat: Zmiany Statutu
GrzegorzBP napisał/a:
Dominiku mam pytanie do Ciebie - kto zgodnie ze statutem Towarzystwa jest upoważniony do podpisywania faktur za usługi wykonane przez TPB


Faktury wystawia osoba, która jest do tego upoważniona, obecnie jest to Monika Stefaniak. Skąd takie pytanie w tym wątku na forum? Wydaje mi się, że można było je zadać na priva.
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-12-10, 20:49   Temat: Zmiany Statutu
Sprawa została zamknięta. Wiesiek Kalicki wycofał pozew w związku z tym, że na ostatnim Walnym przyjęto uchwałę zobowiązującą Zarząd do zwołania kolejnego walnego sprawozdawczo-wyborczego. Odpowiednia uchwała zostanie przyjęta przez Zarząd na najbliższym zebraniu, najprawdopodobniej jeszcze w grudniu.
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-11-27, 00:49   Temat: Zmiany Statutu
GrzegorzBP napisał/a:
Hmmm... z tego co było wcześniej to nie "za bycie" a za konkretny projekt


Widzisz Grzegorzu u nas jest tak samo. Mamy ustalone obowiązki i dotyczą one programów, które prowadzimy. Koordynacja projektu trwa przez cały rok, trzeba przecież pozyskać środki, tzn. napisać kilka wniosków, zaplanować i przeprowadzić prace w sezonie, następnie wszystko porozliczać tak aby dostać zwrot. Następnie podsumować i opracować wyniki. W międzyczasie zajmujesz się masą innych rzeczy. Ale ty to na pewno doskonale wiesz.

GrzegorzBP napisał/a:
powiem Ci tak po telefonie do kolegi z dzielnicy mogę jedynie potwierdzić że jedynie robota Izy uchroniła TPB od zapłacenia kar za niewykonany projekt i niezrealizowaną umowę. Kto miał gdzieś terminy, warunki umowy, odsetki karne za nie realizację umowy w terminie ... wasz cyrk wasze małpy.


No to może od początku, bo widzę, że po raz kolejny Iza robi z siebie jedyną wybawicielkę TPB. Umowa na wystawę Bielańską została zawalona przez Arkadiusz Szarańca, który sam zgłosił temat i zaproponował, że się tym zajmie. Temat był wart poparcia bo chodziło w końcu o promocje walorów przyrodniczych Dzielnicy Bielany. Niestety później okazało się, że Arek zupełnie sobie z tym tematem nie poradził. Tablice edukacyjne miały być gotowe już w maju, ale ciągle słyszeliśmy, że są problemy z grafikiem, a to z tekstami, a to jeszcze czymś. W końcu nie można było tego dłużej tolerować i wyznaczyliśmy jemu ostateczny termin zakończenia prac. I tak było już sporo po terminie. Niestety po raz kolejny termin nie został dotrzymany, dlatego też zakończyliśmy z nim współpracę. Doprowadzenie sprawy do końca było praca zespołową. Rzeczywiście Iza to koordynowała, ale nie wspomina o udziale innych osób. Zadaj lepiej Izie kilka pytań. Kto załatwił grafika, który zrobił nam to prawie za darmo i ekspresowo. Grafik chyba najwięcej tu się napracował Kto załatwił brakujące zdjęcia? I to za darmo! Kto na bieżąco przesyłał grafikowi i Izie uwagi do wyglądu tablic?
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-11-26, 00:47   Temat: Zmiany Statutu
Cephalanthera napisał/a:
moim przypadku od momentu wyboru na członka zarządu ani razu nie opuściłam zebrania zarządu. Wyjeżdżam z Warszawy ok. 8 rano i wracam ok. 18. Także mailowo biorę czynny udział w pracach zarządu więc można.

Może i można. Ja niestety pracuję normalnie na etacie więc nie jestem w stanie być na wszystkich spotkaniach zarządu, które zazwyczaj odbywają się w godzinach mojej pracy. Kiepskie wytłumaczenie, być może nie powinienem był zgodzić się na pracę w Zarządzie.


Praca w Zarządzie nie polega jedynie na regularnym przyjeżdżaniu na zebrania. Tu chodzi przede wszystkim o kompetencje, merytoryczne przygotowanie i doświadczenie. Poza tym umiejętność pracy w zespole. Charakter też ma swoje znaczenie. Biorąc to Maćku wszystko pod uwagę uważam, że jesteś w Zarządzie potrzebny :)
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-11-24, 17:12   Temat: Zmiany Statutu
GrzegorzBP napisał/a:
A tu dla wszystkich niedowiarków i mówiących że się nie da i że ktoś gada bzdury
"Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” poszukuje noclegów w okolicy Srebrnej Góry dla zespołu osób biorących udział w odłowach popielic w ramach Projektu Reintrodukcja popielic w Polsce Zachodniej – etap III."
http://www.salamandra.org...l?directory=200

I to jest Dominiuku odpowiedz dla Ciebie czym jest wolontariat i jak się go ORGANIZUJE :wink:


GrzegorzuBP projekt Salamanrdy jest finansowany ze środków V osi Programu Infrastruktura i Środowisko i akurat CKPŚ (operator tego komponentu) wymaga takich procedur :) Wymagane są co najmniej 3 zapytania ofertowe (nawet gdybyś chciał kupić ryzę papieru) lub przetaragi, tak więc każdy musi postępować zgodnie z ich wytycznymi. Zapewne słyszałeś, że akurat CKPŚ słynie z wyjątkowej papierologii :) Jak nie wierzysz to popytaj w innych organizacjach :)

Co do tego jak się organizuje wolontariat, to akurat dobrze to wiem. Zerknij chociażby tutaj http://www.bocian.org.pl/wolontariat
To ogłoszenie wisi cały czas na stronie TPB

Nie raz na stronie głównej Towarzystwa dawałem ogłoszenia o wolontariacie w projekcie błotniakowym :) W działaniach tych uczestniczyło w sumie kilkadziesiąt osób, m.in z Poznania, Inowrocławia, Lubartowa, Warszawy, a nawet Gdańska.
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-11-24, 10:38   Temat: Zmiany Statutu
Adamie to ty nic nie rozumiesz i jak mantra powtarzasz, że samozatrudnienie jest czymś nielegalnym. Nie raz słyszałem już od ciebie, że pracujemy na czarno! Wszystko jest zgodne z prawem! Płacimy podatki i pełny ZUS (składka zdrowotna, emerytalna i chorobowa). Pracujemy dla Towarzystwa, na co dzień, zajmujemy się bieżącymi sprawami. Utopią jest myślenie, że będzie to sprawnie działało gdybyśmy to robili po pracy lub w wolne weekendy.

Oczywiście trzeba robić wszystko, żeby w Towarzystwie aktywnych było jak najwięcej wolontariuszy - członków i sympatyków. Wolontariat oznacza, że nie bierzesz pieniędzy za swoją prace, ale nie powinieneś dokładać do niej. Towarzystwo powinno zadbać o to aby wolontariusze mieli przynajmniej zwrot za paliwo. Ktoś oczywiście musi się postarać i zarobić na to pieniądze. Zapytaj Wieśka Kalickiego, który brał udział w projekcie błotniakowym w badaniach telemetrycznych czy płacił wraz z innymi wolontariuszami za paliwo, zakwaterowanie w domku agroturystycznym i wyżywienie. Czy przypadkiem to właśnie nie ci nielubiani przez was "pracownicy" TPB i właściciele firm o to zadbali.
  Temat: Zmiany Statutu
Dominik

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 105364

PostForum: TP BOCIAN   Wysłany: 2011-11-24, 00:59   Temat: Zmiany Statutu
Po pierwsze zacznijmy od tego, że w TPB nie będzie umów o pracę, ponieważ ta forma zatrudnienia jest najbardziej kosztowna i najmniej elastyczna dla pracodawcy (Towarzystwa).

Marek na Walnym pokazywał dokładne wyliczenia. Najtańszą formą jest samozatrudnienie. Jak na koncie nie ma pieniędzy, a czasami tak się niestety zdarza to po prostu się ich nie wypłaca, no bo skąd. Przy umowie o prace taki manewr niestety nie przejdzie. Trzeba wypłacić i koniec.
  Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Dominik

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 124276

PostForum: Oddział Warszawski   Wysłany: 2011-11-11, 13:06   Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Cytat:
"W imieniu Zarządu oprócz Izy." :green: :green: :green:
Czyli mówić po ludzku i wprost: NIE w imieniu Zarządu, lecz w imieniu części Zarządu. :razz:


Adamie, skoro 5 osób z 6 zaakceptowało treść tej odpowiedzi to jest to decyzja Zarządu.

Wujek Adam napisał/a:
Ponadto dlaczego wysłałeś mi tego maila ze swej prywatnej poczty, a nie z maila zarządowego?


Nie ma takiego adresu mailowego. Niech Iza ci wytłumaczy, mi oczywiście nie uwierzysz. Maile na Zarząd są wysyłane na grupę o nazwie "Zarząd", czyli maile osób będących w Zarządzie.

Reszty nie będę komentował.
  Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Dominik

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 124276

PostForum: Oddział Warszawski   Wysłany: 2011-11-10, 23:32   Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Wujek Adam napisał/a:
Owszem, dostałem prywatnego maila od Dominika, w którym, podobnie jak na forum, przyznaje się on do uknucia spisku przeciwko Członkowi Zarządu wraz z Markiem Kowalskim, Moniką Stefaniak i Mariuszem Grzeniewskim. Lecz nie był to mail od Zarządu Towarzystwa, ale prywatne trzy dominikowe zdania lakonicznie informujące mnie o tym, co i tak już wszyscy wiemy.


Adamie znowu celowo kłamiesz albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu! Widzę, że kłamstwo to dla ciebie chleb powszedni. Poniżej treść maila wysłanego do Adama. Jak będzie trzeba to zrobię print scrina tego maila i umieszczę. Wyraźnie w nim napisałem "w imieniu Zarządu", poza tym "pragniemy" (liczba mnoga), no i na końcu post scriptum. Odpowiedź jest w imieniu całego Zarządu (oczywiście bez Izy). Czy teraz dalej będziesz temu zaprzeczał!

Treść maila

Adamie,

odpowiadając na twój list, pragniemy wyjaśnić, że zamek w drzwiach warszawskiego biura TP "Bocian" został wymieniony przez Marka Kowalskiego, Mariusza Grzeniewskiego i Monikę Stefaniak w porozumieniu z Dominikiem Krupińskim. Bezpośrednim powodem był fakt udostępnienia przez Elżbietę Wanat kluczy (lub wpuszczenia do biura i pozostawienia samych) osobom trzecim, nieupoważnionym do samodzielnego przebywania w biurze.

pozdrawiam

P.S Treść listu konsultowałem z wszystkimi członkami Zarządu (oprócz Izy), stąd też odpowiedz dopiero dzisiaj.

w imieniu Zarządu TP "Bocian"
Dominik Krupiński
  Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Dominik

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 124276

PostForum: Oddział Warszawski   Wysłany: 2011-11-06, 19:35   Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Tak Adamie, powtarzam jeszcze raz. Za wymianę zamka odpowiadają osoby pracujące w biurze TPB w Warszawie oraz ja. Nie będę powtarzał dlaczego, bo o tym już pisaliśmy z Markiem.
  Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Dominik

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 124276

PostForum: Oddział Warszawski   Wysłany: 2011-11-06, 18:32   Temat: wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Właśnie o to apeluje. Na Walnym będziesz mógł przedstawić dowody i postawić wnioski. Zakończ jednak ten spektakl, bo to na prawdę nie służy Towarzystwu!
 
Strona 1 z 26
Skocz do:  

phpBB by przemo