To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Pustułka - Obserwacje pustułek 2008

semen - 2008-04-17, 19:11

A nie wiecie może czy na Jana Pawła w Wawie dokładnie naprzeciwko Złotych Tarasów nie gnieździ sie para?? Widziałem wczoraj 2 ptaki mające się wyraźnie ku sobie :green:
amikosik - 2008-04-17, 20:07

Ania B. napisał/a:
Mam zamiar troche połazić i popatrzeć czy jakieś miejsce sobie wybrały. Może dzisiaj.
Wczoraj ich nie słyszałam ani nie widziałam.

Jak mi powiedział Łukasz Rejt, w okolicy nie ma znanych stanowisk pustułek. Może więc to jakieś nowe albo przylatują nad pole PGRu tylko zapolować? Tylko wówczas nie latały by nad osiedlem i nie wydzierały by się tak głośno.

Ania B. - 2008-04-17, 20:46

Cytat:
Tylko wówczas nie latały by nad osiedlem i nie wydzierały by się tak głośno.
Właśnie o to chodzi, szczególnie te krzyki bardzo zwracały uwagę. Chodziłam dzisiaj i patrzyłam czy gdzies by mogły znaleźć sobie jakies miejsce, ale nic takiego nie znalazłam. Poza tym od soboty ich nie widać ani nie słychać. Chyba dały sobie spokój. Szkoda. W razie czego będę zwracać uwagę czy nie przylecą znowu.
Chyba raczej nigdy wczesniej nie widziałam ich nad polami PGR-u. Mieszkam tu juz 12 lat i często chodzę tam z psinką na spacerki.

amikosik - 2008-04-17, 22:50

Na polach PGRu też nigdy nie widziałem pustułek ale zawsze może być ten pierwszy raz. Za to regularnie widuję pustułki trochę bardziej na północ w okolicach M1 i supermarketów na Głębockiej. Nie mają więc daleko :)
Ania B. - 2008-04-18, 08:55

Tam to i ja miałam okazję je widzieć.
Nic dziwnego że tam siedzą - mają ciszę, spokój, całkiem fajne tereny do polowań, no i ludziska z psami tak tam nie łażą :wink:

Dzisiaj o 7:00 w drodze do pracy słyszałam pustułkę na rogu Jana Pawła i Al. Solidarności

Szybszy - 2008-04-20, 12:17

Ja siedząc przy oknie na jednym z najwyższych pięter biurowca przy tzw. bramie zachodniej na Al. Jerozolimskich widzę krążące pustułki nad torami 2-3 w tygodniu, świetne wrażenia !
vermilion - 2008-04-24, 18:22

z grobli siedleckiego zalewu widziałem jak samczyk siedział na drzewie na którym wisi budka i chyba przez chwile pokazała sie przy wejściu do budki samica po czym znikła znowu w budce (może tylko widziałem to co chciałem zobaczyć bo niestety pod słonce oglądałem, ale samczyk 100% :P )
Szybszy - 2008-04-28, 17:54

2 obserwacje dorosłych samców 27 kwietnia - kolonia Mordy oraz pod wsią Głuchówek jadąc od Mord (powiat siedlecki). Prawie na 100% były to inne osobniki.
Mirek - 2008-04-28, 20:04

Szybszy napisał/a:
pod wsią Głuchówek

W pobliżu wiszą dwie budki przez ostatnie 3 sezony nie zajmowane

Accipiter - 2008-05-02, 16:43

Dzisiaj ok. 0,5 km od Gierałcic
1 polujący samiec pustułki. Obserwowałem go przez jakieś 5 minut a potem poleciał w kierunku zabudowań. Pustułki bardzo często widuję w okolicy kościoła, myślę że mogą mieć tam gniazdo.

Lukas - 2008-05-05, 20:50

Witam.
Tak się złożyło, że długi weekend spędziłem u rodziny mojej małżonki na Śląsku a konkretnie w Bytomiu, dzielnica Miechowice. W dniu 01.05.2008 r. zaobserwowałem tam parkę pustułek tzn 2 osobniki (nie wiem czy stanowiły parę). Miejsce obserwacji to wieżowce przy ul. Felińskiego. Według słów kuzyna mojej żony na jednym z tych wieżowców jest gniazdo pustułek.
Pozdrowienia dla forumowiczów z tamtych okolic. Piękne lasy tam macie. Nie spodziewałem się. :grin:

Lukas - 2008-05-05, 21:03

Pustułki zdarzało mi się widywać również w Zielonej Górze na dachu akademika "Wcześniak" przy ul. Wojska Polskiegom (3 osobniki) oraz w okolicach Sanepidu ul. Jasna (1 osobnik) - obie obserwacje z kwietnia 2008 r. a także na budynku biurowym po byłych zakładach mięsnych w Przylepie (1 os. ) - obserwacja z przed 2 lat. Ponadto pustułki widywałem również poza terenem zabudowanym.
morelee - 2008-05-06, 14:12

Gdańsk - Osowa, para koło nowego domu, wlatywały w otwór pod dachem, może będzie gniazdo? Trochę dziwne, bo dom 1 piętro + poddasze.
art.jovana - 2008-05-08, 11:58

para pustułek- Katowice, 10 piętro bloku na os. Tysiąclecia- na balkonie są złożone jajka i pani pustułkowa je wysiaduje :wink:
1 os. widziany z kolei w załomach muru na 9 piętrze bloku na os. Kukuczki w Katowicach.
tu link do zdjęcia: http://www.dycha.siec2000.pl/pust.jpg

amikosik - 2008-05-09, 22:23

Dziś wieczorem para pustułek zataczała kręgi wokół bloków przy ul. Żywnego na Mokotowie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group