To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Owady - HODOWLE "TROPIKÓW"

Robert M. - 2011-06-11, 21:14

Jak jesteś zainteresowany to będę sprzedawał pod koniec czerwca larwy na razie L1 możliwe że będą już L2 Mecynorrhina torquata. Jak jesteś zainteresowany napisz PW a się dogadamy :) Larwy to F3-F4 nie pamiętam dokładnie.

Przy okazji widzę, że nie wrzuciłem fotek tego gat. więc nadrabiam :P

Larwa L3


I jeden z ojców.








Moje imago miały ok 6cm ale nie jest to maks tego gatunku ale nie miałem możliwości ich jakoś dobrze podokarmiać. Imago dorastają do 8cm

2 fotki z neta z możliwościami :D


Jacek Mazepa - 2011-06-12, 07:40

tak i wysłałem PW
Wujek Adam - 2011-06-13, 23:24

Niesssamowite!

Ech, dlaczego nasza rodzima fauna nie obfituje w takie gatunki? :cry:

I jeszcze słówko a propos nabywania ich oraz nabywania ich postaci młodocianych:
Zwykle na praskiej giełdzie jest tego sporo (a także na innych czeskich giełdach), a ceny nie są chyba strasznie wygórowane. Warto więc się wybrać do naszych południowych sąsiadów na tropikalno-chrząszczarskie zakupy, ewentualnie poprosić kogoś z jadących by nam to i owo nabył.

Jacek Mazepa - 2011-06-14, 07:18

....to fakt. Jest tam tego od groma. Ja jeżdżę raz do roku do Napajedli, jednak zawsze pogoń za chityną zajmuje mi czas i nigdym nie myślał o popatrzeniu na materiał hodowlany :-(
Mazep

Robert M. - 2011-06-14, 12:06

Muszę się zgodzić większość moich gatunków pochodzi od czeskich hodowców. Z tym, że Czesi ostatnimi czasy podnieśli ceny i nie są już tak konkurencyjne jak jeszcze kilka lat temu, a jak już chcemy tak bardzo zaoszczędzić to dobrym źródłem jest Azja, Japonia Taiwan i wiele innych krajów na tym polu mogą się popisać niezwykle wielkim doświadczeniem oraz niskimi cenami oraz bardzo dużym wyborem.
Anonymous - 2011-10-08, 22:06
Temat postu: Eudicella smithi (MacLeay, 1838)
Poczatek hodowli nowego gatunku.
Zobaczymy jak wyjdzie. :?:
Dicronorrhina derbyana layardi (Péringey, 1892) od 2008 całkiem dobrze daje rade.
Pzdr.

Robert M. - 2011-10-09, 12:01

Powodzenia w dalszej hodowli :)
Anonymous - 2011-10-15, 18:48
Temat postu: Podsumowanie 2011
Podsumowanie 2011 hodowli Dicronorrhina derbyana layardi (Péringey, 1892)
Jestem bardzo zadowolony z ilości uzyskanych imago tego gatunku około 15 szt.
A co dziwne mamy dziś 15.X.2011 i uzyskuje nadal imago.
Pzdr.




A jeszcze nie pisałem, że będę miał trochę larw na zamiane lub oddanie.
Chętni na priva.

Anonymous - 2011-10-15, 19:24

Czas minął na edycję postu, :twisted: ale co do ilości to chyba zaniżyłem bo będzie 25 jak nie wiecej, gdyż owady nadal wyłażą.
Pzdr.

Anonymous - 2011-10-15, 21:10

Poza tematem polecam:
http://pxd.pl/
darmowe galerie zdjęć

Wujek Adam - 2011-10-16, 03:17

CARABUS12 napisał/a:
Czas minął na edycję postu, :twisted: ale co do ilości to chyba zaniżyłem bo będzie 25 jak nie wiecej, gdyż owady nadal wyłażą.
Pzdr.

Czyli mówiąc krótko: sukces na całej linii!
Moje gratulacje.
A za hodowle jakich tropikalnych kruszczyc teraz się bierzesz CARABUS'ie?

Anonymous - 2011-10-16, 15:04

Hoduje już Eudicella smithi (MacLeay, 1838) - mam pierwsze kokolity.
A drugi gatunek który mam zamiar uzyskać z zamiany to Chelorrhina polyphemus :green:

Robert M. - 2011-12-03, 16:50

Kolejny sukces no jak narazie połowiczny bo jeszcze nie rozmnożone ale zawsze ;)
Mianowicie wczoraj z kokolitu wyszła moja perełka, samiec Chelorrhina savagei. Gatunek dość rzadko spotykany w hodowli, w Polsce chyba jestem pierwszym hodowcą, który wszedł w jego posiadanie. Na razie reszta siedzi w kokolitach i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieje, że będzie tak bezproblemowy jak jego kuzyn Ch. polyphemus i hodowla zakończy się licznym potomstwem ;) Trzymajcie kciuki :)

Oto i on :P (zdjęcia na szybko więc nie ma szału :P )







Anonymous - 2011-12-04, 12:18

Moje gratulacje.
Chelorrhina savagei piękny jest ten samczyk.

Anonymous - 2012-01-12, 13:29
Temat postu: Eudicella smithi (MacLeay, 1838)
Pierwsze efekty hodowli Eudicella smithi (MacLeay, 1838)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group